Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 22:00

Przegląd MMO (30/08/2013) – m.in. Guild Wars 2, LEGO Minifigures Online, Lineage II

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. zbliżającą się aktualizację Guild Wars 2, pierwsze wzmianki na temat LEGO Minifigures Online oraz otwarte beta-testy najnowszej kroniki polskiej wersji Lineage II.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną aktualizację Guild Wars 2, pierwsze doniesienia na temat LEGO Minifigures Online, a także zbliżające się beta-testy najnowszej kroniki polskiego Lineage II. Ponadto wspominamy o takich grach jak Aion, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz FOnline: Reloaded.

Guild Wars 2

Deweloperzy ze studia ArenaNet zdążyli już przezwyczaić nas do regularnych uaktualnień i nieustannie rozwijanej zawartości Guild Wars 2. Ich najnowsza aktualizacja, Super Adventure Box: Back To School, trafi na serwery dokładnie 3 września. Twórcy nie ukrywają, że duży wpływ na ich wybór miała opinia graczy, którym poprzednie wydarzenie tego typu szczególnie przypadło do gustu.

Nowa zawartość stanowić będzie przede wszystkim rozwinięcie pomysłów zapoczątkowanych w Super Adventure Box, które ukazało się w kwietniu tego roku. Ponownie będziemy mogli zmierzyć się z szeregiem wyzwań oferowanych przez ów iście minecraftowy świat. Całość zostanie poprzedzona specjalnym livestreamem, prowadzonym przez członków studia ArenaNet, który odbędzie się 3 września o godzinie 21:00.

Aktualizacja wprowadzi również kilka nowinek w systemie wyposażenia i magic find. Otrzymamy m.in. możliwość tworzenia broni typu Ascended, zmiany statystyk legendarnego wyposażenia, a także przypisany do konta licznik magic find, determinujący nasze szanse na odnalezienie unikalnych przedmiotów. Ponadto, jak to zazwyczaj bywa, na najaktywniejszych uczestników wydarzenia czeka wiele wspaniałych nagród, wśród których nie zabraknie nowych skórek do broni oraz kolejnych mini petów. Więcej szczegółów na temat Super Adventure Box: Back To School znajdziecie pod tym adresem.

W minionym tygodniu przedstawiciele studia ArenaNet opublikowali jubileuszową infografikę, na której znajdziem wszystkie najważniejsze liczby opisujące pierwszy rok życia Guild Wars 2. Dowiedzieliśmy się z niej m.in., że gra rozeszła się w nakładzie ponad 3,5 miliona kopii, największy jednoczesny online wynosił przeszło 460 tysięcy, a także, że najpopularniejszą ze wszystkich ras są ludzie. Całość dostępna jest tu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

LEGO Minifigures Online

Przedstawiciele firmy FunCom postanowili przerwać zmowę milczenia i w końcu ujawnili pierwsze konkretne informacje na temat swojej najnowszej produkcji – grze MMO z klockami LEGO w roli głównej. LEGO Minifigures Online zadebiutuje w drugiej połowie 2014 roku na PC oraz urządzeniach mobilnych wyposażonych w systemy iOS i Android. Gra oparta ma być na modelu free-to-play z mikropłatnościami.

Twórcy zapewniają, że ich produkt będzie pełnoprawnym reprezentantem gatunku i nie zabraknie w nim żadnego kluczowego elementu. Gracze otrzymają zarówno tryb PvP, jak i system rozwoju postaci oraz szerokie możliwości eksploracji. Ponadto, deweloperzy obiecują połącznie cyfrowych i tradycyjnych klocków – nabywając zestawy z serii LEGO Minifigures odblokujemy elektroniczne wersje postaci wchodzących w ich skład. Więcej na temat samej gry dowiecie się ze specjalnie opracowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry LEGO Minifigures Online

Lineage II

Jak poinformowali przedstawiciele rosyjskiej firmy Innova, europejskiego wydawcy Lineage II, otwarte beta-testy polskiej wersji aktualizacji Lindvior rozpoczną się 5 września. Oznacza to mniej więcej tyle, że najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilku tygodni pełna wersja uaktualnienia trafi na nasz rodzimy serwer – Lilith. Wszystkim, którzy nie są na bieżąco z najnowszymi kronikami przypominamy, że Lindvior stanowi swoisty powrót do korzeni Lineage II, w którym ponownie możemy wcielić się w jedną z 34 dostępnych klas. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie w tym wątku.

Jednocześnie zespół Innovy szykuje nie lada gratkę dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej – wybory miss Lineage II. Konkurs rusza dokładnie 1 września i potrwa aż do października, a w trakcie jego trwania wyłoniona zostanie najpiękniejsza graczka. Gra jest warta świeczki, bowiem na zwycięzczynie czekają naprawdę atrakcyjne nagrody. Zdobywczyni pierwszego miejsca otrzyma laptop Dell Alienware M17x, zaś w ręce laureatek drugiego i trzeciego stopnia podium trafią odpowiednio monitor Dell S2740L 27” oraz mysz, klawiatura i słuchawki firmy Razer. Szczegółowe informacje na temat wyborów dostępne są w tym miejscu.

Ponadto zachęcamy do uważnego śledzenia fanpage polskiej wersji Lineage II oraz oficjalnego forum projektu, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje o bieżących wydarzeniach w świecie gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Lineage II

Aion

W minionym tygodniu na europejskich serwach Aiona zadebiutowała aktualizacja oznaczona numerem 4.0. Tym samym do świata gry trafiły m.in. dwie nowe klasy, zwiększony limit doświadczenia, kolejne zadania, lokacje, wyposażenie oraz wiele innych. Pełen wykaz zmian zawartych w uaktualnieniu dostępny jest pod tym adresem. Poniżej prezentujemy zwiastun kolejnego patcha (4.5), który ukaże się w Europie w bliżej nieokreślonym terminie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Aion

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Firma Square Enix musiała chwilowo wstrzymać cyfrową dystrybucję Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, bowiem zbyt duża aktywność na serwerach gry sprawiła, że utworzyły się gigantyczne kolejki, uniemożliwiające prowadzenie normalnej rozgrywki. Deweloperzy rozpoczęli już prace mające na celu poprawę sytuacji i usprawnienie działania maszyn.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

FOnline: Reloaded

Jutro, tj. 31 sierpnia, zadebiutuje FOnline: Reloaded, czyli próba przeniesienia uniwersum znanego z Fallout 1 i 2 do świata MMORPG. Gra jest poprawioną i unowocześnioną wersją produkcji z 2010 roku. Nie zabraknie w niej PvP, dziesiątek zadań, oryginalnego systemu rozwoju postaci, instancji, odświeżonego systemu NPC oraz wielu innych. Szczegółowe informacje na temat produkcji dostępne są pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona gry FOnline: Reloaded