Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 10:23

LEGO Minifigures Online – klockowe MMO ukaże się w przyszłym roku

Studio FunCom ogłosiło, że zapowiedziane ubiegłego lata LEGO Minifigures Online stanie się dostępne w drugiej połowie 2014 roku. Gra ukaże się na pecety oraz urządzenia mobilne.

LEGO Minifigures Online zostało zapowiedziane w ubiegłym roku jako gra MMO z duńskimi klockami w rolach głównych, przeznaczona dla najmłodszych. Od tamtego czasu w temacie panowała cisza, którą deweloper, studio FunCom, przerwał dopiero teraz. Dowiedzieliśmy się bowiem, że tytuł będzie miał swoją premierę w drugiej połowie przyszłego roku. Zostanie oparty na modelu darmowym z mikropłatnościami, a jego docelowymi platformami będą komputery PC oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Dostępne w grze postacie nie będą reprezentowały żadnego licencjonowanego uniwersum, ale bez trudu dostrzeżemy tu znajome archetypy. - LEGO Minifigures Online – klockowe MMO ukaże się w przyszłym roku - wiadomość - 2013-08-30
Dostępne w grze postacie nie będą reprezentowały żadnego licencjonowanego uniwersum, ale bez trudu dostrzeżemy tu znajome archetypy.

Przy okazji poznaliśmy kilka nowych informacji na temat rozgrywki. Chociaż tytuł nie jest tworzony przez Traveller’s Tales, znajdziemy w nim mechanizmy częściowo podobne do tych, które znamy z licznych gier wspomnianego studia. Przede wszystkim, zajmiemy się kolekcjonowaniem postaci. Łączna ich liczba wyniesie około setki, a w danej chwili będziemy mogli płynnie przełączać się między wybranymi trzema. Wiemy też, że tytuł da nam opcję toczenia starć PvP. Ponadto znajdziemy w nim coś na kształt systemu rozwoju postaci, opartego na zbieraniu specjalnych klocków, które zwiększą możliwości bohaterów. Podczas przygód odwiedzimy tereny reprezentujące rozmaite klimaty i tematyki; będzie wśród nich na przykład mityczna Grecja, dżungla czy przestrzeń kosmiczna.

Pewne informacje czekają jeszcze na ujawnienie – na przykład dotycząca tego, kiedy możemy spodziewać się otwartych beta testów. Deweloper ujawnił tylko, że jednym ze sposobów na nabycie tytułu będzie zakup klocków z serii LEGO Minifigures (w oparciu o którą powstaje omawiana produkcja), mających dołączony kod umożliwiający pobranie gry z dostępnymi postaciami, których plastikowe wersje nabyliśmy. W ten sam sposób będziemy mogli odblokowywać kolejnych bohaterów.

Przypomnijmy też, że twórcy produkcji, studio FunCom, mają niemałe doświadczenie z gatunkiem MMO. Spod ich ręki wyszły bowiem takie tytuły jak Age of Conan: Hyborian Adventure czy Anarchy Online.