Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2013, 21:48

Deadfall Adventures – ujawniono edycję specjalną i podano nową datę premiery

Firma Nordic Games ujawniła, że wydawana przez nią gra Deadfall Adventures ukaże się zarówno w edycji standardowej, jak i specjalnej, zawierającej ekskluzywne dodatki. Okazało się też, że tytuł zaliczył kolejną obsuwę i nową datą jego premiery jest 15 listopada.

Firma Nordic Games, wydawca gry Deadfall Adventures, ujawniła, że ten obiecujący FPS polskiego studia The Farm 51 będzie sprzedawany zarówno w edycji standardowej, jak i specjalnej, zawierającej kilka ekskluzywnych elementów (zarówno w samej produkcji, jak i w pudełku z nią). Co więcej, okazało się, że termin premiery gry po raz kolejny uległ przesunięciu – teraz jest to 15 listopada.

Przygody rodem z Uncharted w klimatach jak w przygodach Indiany Jonesa i z akcją na miarę NecroVision. Oby ta mieszanka wypaliła! - Deadfall Adventures – ujawniono edycję specjalną i podano nową datę premiery - wiadomość - 2013-08-30
Przygody rodem z Uncharted w klimatach jak w przygodach Indiany Jonesa i z akcją na miarę NecroVision. Oby ta mieszanka wypaliła!

Wydanie specjalne nazwano Edycją Kolekcjonerską, lecz nie ma co oczekiwać, że za kwotę wyższą o 10 euro w stosunku do wersji standardowej otrzymamy obfitość dodatków, do której przyzwyczaiły nas pakiety noszące takie miano. A oto, jakie bonusy znajdą się w omawianym wydaniu:

  • DLC zawierające Rewoler Allana Quatermaina (do użycia zarówno w rozgrywce dla jednego gracza, jak i w trybie multiplayer);
  • DLC zawierające trzy modele postaci do wykorzystania w zabawie wieloosobowej (arabski najemnik, Allan Quatermain w stroju arktycznym oraz szkielet);
  • Film „Making of” na płycie DVD;
  • Ścieżka dźwiękowa na płycie CD;
  • Książka z grafikami koncepcyjnymi w formie cyfrowej;
  • Wydrukowana instrukcja.

Wymienione dodatki dotyczą wersji pecetowej gry. W przypadku edycji na Xboksa 360 twórcy chcą zaoferować taki sam zestaw, lecz nie mają jeszcze pewności, czy otrzymają możliwość zaimplementowania obu DLC.

Cena wydania standardowego Deadfall Adventures wynosi 39,99 (PC) lub 49,99 euro (Xbox 360) – w przeliczeniu odpowiednio 170 i 213 zł. Z kolei Edycja Kolekcjonerska jest, jak wspomniano, nieco droższa i kosztuje 49,99 (PC) lub 59,99 euro (Xbox 360) – odpowiednio 213 i 256 zł. Podane kwoty dotyczą gry zarówno w formie pudełkowej, jak i cyfrowej (tej drugiej, co oczywiste, nie dotyczą dodatki w postaci płyt i wydruków). Co ciekawe, składając zamówienie przedpremierowe na wersję standardową przez platformę Steam, automatycznie ulepszymy ją do Edycji Kolekcjonerskiej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Oferta ta będzie dotyczyła również wydania pudełkowego w wybranych sklepach (niestety, nie ujawniono jeszcze których).

Wizualizacja Edycji Kolekcjonerskiej Deadfall Adventures w wersji pecetowej. - Deadfall Adventures – ujawniono edycję specjalną i podano nową datę premiery - wiadomość - 2013-08-30
Wizualizacja Edycji Kolekcjonerskiej Deadfall Adventures w wersji pecetowej.

Jak zostało wspomniane, Deadfall Adventures to FPS polskiego studia The Farm 51. Akcja gry przeniesie nas w lata 30. XX wieku i pozwoli wcielić się w Jamesa Lee Quatermaina, poszukiwacza przygód i wnuka sławnego Allana Quatermaina. Trafimy do wielu egzotycznych miejsc, badając pozostałości zaginionych cywilizacji. Przyjdzie nam tam walczyć, zarówno z sowietami i nazistami próbującymi położyć niegodziwe łapska na starożytnych skarbach, jak i z mrocznymi stworami, przebudzonymi, by strzegły ruin. W grze oprócz efektownych strzelanin, generowanych przez silnik Unreal Engine 3, nie zabraknie również sporej ilości mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek do rozwiązania.

Jak już wiemy, po kilkukrotnych obsuwach tytuł powinien ostatecznie ukazać się 15 listopada bieżącego roku. W Deadfall Adventures zagrają posiadacze pecetów i konsol Xbox 360.