Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2013, 17:00

autor: qjin

Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu

Tactical Intervention, czyli sieciowa strzelanina opracowana przez jednego z twórców popularnego Counter-Strike’a, zadebiutuje poza Ameryką w sierpniu 2013 roku na platformie Steam. Produkcja będzie dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych graczy.

Europejczycy zagrają w Tactical Intervention w sierpniu tego roku - Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu - wiadomość - 2013-07-03
Europejczycy zagrają w Tactical Intervention w sierpniu tego roku

Studio Fix Korea ogłosiło, że pełna wersja Tactical Intervention, sieciowej strzelaniny w konwencji FPP, ukaże się w sierpniu bieżącego roku dla reszty świata. Przypominamy, że amerykańska premiera odbyła się 28 marca 2013 roku. Gra będzie rozprowadzana w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam i zagramy w nią bez potrzeby uiszczania jakichkolwiek opłat (produkcja wykorzystuje opcjonalne mikropłatności).

Tactical Intervention to FPS stworzony przez Minh Le, jednego z ojców popularnej strzelaniny sieciowej Counter-Strike. Autor przy opracowywaniu nowego projektu skupił się, podobnie jak w przypadu poprzedniego tytułu, na wieloosobowych zmaganiach pomiędzy antyterrorystami i terrorystami, z dużym naciskiem na realizm. W grze odwzorowano autentyczne wyposażenie, a żeby jeszcze bardziej urealnić rozgrywkę, na mapach w trakcie strzelanin pojawiają się także cywile, którzy mogą przeszkodzić lub pomóc (w zależności po czyjej stronie staniemy) w wykonaniu zadania.

Cywile mogą skutecznie przeszkodzić w wykonywaniu akcji - Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu - wiadomość - 2013-07-03
Cywile mogą skutecznie przeszkodzić w wykonywaniu akcji

Tactical Intervention powstało na ulepszonym silniku Source, wykorzystanym z grach z serii Counter-Strike czy Half-Life. Produkcja powstawała sześć długich lat, lecz twórcy udało się wreszcie dopiąć celu. Mimo że o ukończeniu omawianej gry czytaliśmy już w 2010 roku, a po długiej ciszy dowiedzieliśmy, że ma ona ukazać się wiosną 2012 roku. Jednakże rzeczywistość okazała się inna – w marcu bieżącego roku rozpoczęto otwarte beta testy (tylko dla Amerykanów) i jeszcze w tym samym miesiącu opublikowano wielce oczekiwaną pełną wersję. Niestety, do tej pory grać mogą wyłącznie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, ale to się zmieni w najbliższym czasie.

Gra będzie oferować kilka trybów zabawy - Tactical Intervention dostępne dla reszty świata w sierpniu - wiadomość - 2013-07-03
Gra będzie oferować kilka trybów zabawy

Studio Fix Korea nie sprecyzowało oficjalnie europejskiej daty wydania Tactical Intervention, ale biorąc pod uwagę licznik na oficjalnej stronie internetowej gry, można spodziewać się premiery za niespełna 50 dni, czyli odbędzie się ona po 20 sierpnia. Pozostaje trzymać kciuki za jak najszybszy i udany start.