Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2013, 09:55

autor: Maciej "Maciej Jałowiec" Jałowiec

Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13

W tym tygodniu ogłoszono grę MOBA Merc Elite, pojawił się Kickstarter APB: Vendetta, wystartowało Tactical Intervention, ujawniono Wielkanoc w Dino Storm, a Perfect World Entertainment szuka specjalistów z Polski. Zapraszamy do lektury!

Perfect World Entertainment rekrutuje

Firma Perfect World Entertainment, znana m. in. z takich tytułów jak Blacklight: Retribution, Torchlight czy Star Trek Online, poszukuje kandydata na stanowisko Poland Specialist. Osoba taka byłaby odpowiedzialna (najogólniej mówiąc) za analizę polskiego rynku gier, wsparcie techniczne dla polskich graczy, budowanie i zarządzanie polską społecznością, nadzorowanie prac nad tłumaczeniem i testowaniem gier oraz działania z zakresu Public Relations. Osoba na stanowisku Poland Specialist będzie głównie pracować nad nadchodzącą grą firmy, czyli Neverwinter.

Idealnym kandydatem byłaby osoba płynnie mówiąca po polsku i angielsku, mająca w dorobku 3-5 lat doświadczenia w branży gier na podobnym stanowisku oraz wiedzę na temat bieżących trendów w niej panujących. Warto też tutaj dodać, że miejsce pracy to Amsterdam, więc zainteresowani powinni liczyć się z koniecznością przeprowadzki. Co ciekawe, pracodawca w tym przypadku podał do publicznej wiadomości roczne widełki płacowe: od 28 do 36 tysięcy Euro.

Zgłoszenia można wysyłać poprzez formularz na stronie Perfect World Entertainment lub na adres jobs.eu[at]perfectworld.com.

Merc Elite – gra typu MOBA od BigPointa

W mijającym tygodniu gigant gier przeglądarkowych, firma BigPoint, zapowiedziała swoją najnowszą grę, zatytułowaną Merc Elite. Będzie to produkcja z gatunku MOBA, która w odróżnieniu od tytułów pokroju League of Legends, Heroes of Newereth czy DOTA 2, będzie osadzona w nieodległej przyszłości. Jak sam tytuł wskazuje, walki tutaj będą toczone przez najemników, uzbrojonych m. in. w nowoczesną broń palną.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13 - ilustracja #1

Merc Elite jest tworzone w oparciu o technologię Unity. Dzięki temu grę będzie można uruchomić z poziomu przeglądarki internetowej. Data premiery nie jest jeszcze znana. Oficjalna strona gry sugeruje jednak, że w dniu premiery od razu dostępna będzie polska wersja językowa.

APB: Vendetta na Kickstarterze

Twórcy APB: Reloaded, tytułu początkowo wydawanego w modelu abonamentowym, a później Free To Play, poprosili na Kickstarterze o 300 tysięcy dolarów na sfinansowanie ich najnowszego projektu zatytułowanego APB: Vendetta.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13 - ilustracja #2

Zgodnie ze słowami pracowników Reloaded Productions, będzie to rozwinięcie pierwowzoru, poszerzone o takie dodatki jak spowalnianie czasu czy wbieganie na ściany, rodem z gry Mirror’s Edge. W grze ujrzymy m. in. drużynowy deathmatch i mapy wzbogacone o tło fabularne. Co ciekawe, produkcja ta nie będzie udostępniana w modelu Free To Play – będziemy ją mogli tradycyjnie kupić, płacąc za produkt tylko raz. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Wielkanoc w Dino Storm

W przyszłym tygodniu firma Splitscreen Studios uruchomi event w swojej najnowszej grze, zatytułowanej Dino Storm. Ta przeglądarkowa gra z akcją osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu z dinozaurami w roli głównej, doczekała się właśnie swoich pierwszych Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji w świecie gry pojawiać się będą pisanki i łyżeczki służące do tłuczenia skorupek wielkanocnych jaj. Po zdobyciu jajka i rozbicia skorupki uzyskamy darmowy dostęp do nowej skórki dla dosiadanego dinozaura. Akcja potrwa od 29 marca do 5 kwietnia włącznie.

Start gry Tactical Intervention

Po okresie Open Bety, na terenie Ameryki Północnej 28 marca oficjalnie ruszyła gra Tactical Intervention. Tytuł ten jest dziełem Minha Le, jednego z twórców popularnego moda Counter-Strike. Zgodnie ze słowami twórcy, jest to produkcja, w której nareszcie mógł swobodnie implementować wszystkie elementy, które jego zdaniem powinna mieć dobra gra akcji. W odróżnieniu od wspomnianego Counter-Strike’a, Tactical Intervention zawiera m. in. tryb Highway Mission, pozwalający toczyć walkę podczas pościgu samochodowego na autostradzie. Wciąż czekamy na więcej szczegółów dotyczących ewentualnego uruchomienia gry w Europie.

Wiadomości ze świata gier Free To Play 30/3/13 - ilustracja #3