Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2013, 10:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Thief nie zaoferuje multiplayera, ale jest szansa na tryb kooperacji

Stephane Roy oraz Daniel Windfeld Schmidt ze studia Eidos Montreal zdradzili, że w nadchodzącej odsłonie serii Thief nie znajdziemy pełnoprawnego trybu multiplayer. Są za to plany wprowadzenia opcji kooperacji z innym graczem.

Redaktorzy serwisu Game Informer nagrali podcast, w którym porozmawiali z dwoma pracownikami studia Eidos Montreal na temat nadchodzącej gry Thief. Jednym z tematów dyskusji był tryb multiplayer we wspomnianym tytule.

Na pytania odpowiadali czołowy producent Stephane Roy, a także główny projektant poziomów Daniel Windfeld Schmidt. Obaj powiedzieli, że deweloper koncentruje się na trybie dla jednego gracza, chcąc uczynić go „możliwie jak najlepszym doświadczeniem”. Wobec tego typowego multiplayera w grze nie znajdziemy.

Thief / źródło: Game Informer - Thief nie zaoferuje multiplayera, ale jest szansa na tryb kooperacji - wiadomość - 2013-03-30
Thief / źródło: Game Informer

Twórcy nie rezygnują jednak zupełnie z możliwości zabawy z innym graczem. Potwierdzili bowiem, że mają „plany wprowadzenia sieciowego trybu kooperacji, który mógłby dać odmienną perspektywę tego, czym może być Thief”. Jeśli te założenia uda się zrealizować w praktyce, to w nadchodzącej produkcji będziemy mieli tryb współpracy z drugim graczem. Nie wiadomo tylko, czy w kooperacji przejdziemy całą kampanię – być może mowa o oddzielnych misjach stworzonych na potrzeby wspólnej zabawy.

Thief to czwarta odsłona serii składankowych gier akcji opowiadających o przygodach tytułowego złodzieja. Tworzeniem tej produkcji zajmuje się studio Eidos Montreal, odpowiedzialne za Deus Ex: Bunt Ludzkości. Thief ma zostać wydany w 2014 roku na PC, PlayStation 4 i „innych konsolach następnej generacji”.