Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 08:59

autor: Adrian Werner

Przed premierą Dead Space 2 zagramy w prequel zatytułowany Ignition

Wielu graczy z wytęsknieniem wypatruje stycznia następnego roku, kiedy to na rynku zadebiutować ma Dead Space 2. Okazuje się, że wcześniej otrzymamy okazję ponownego odwiedzenia tego świata za sprawą dystrybuowanego drogą elektroniczną prequela zatytułowanego Ignition.

Wielu graczy z wytęsknieniem wypatruje stycznia następnego roku, kiedy to na rynku zadebiutować ma Dead Space 2. Okazuje się, że wcześniej otrzymamy okazję ponownego odwiedzenia tego świata za sprawą dystrybuowanego drogą elektroniczną prequela zatytułowanego Ignition.

 

Przed premierą Dead Space 2 zagramy w prequel zatytułowany Ignition - ilustracja #1

Artwork z Dead Space 2. Symbole po prawej znaczą w obcym języku właśnie „Ignition”.

 

Akcja Dead Space Ignition osadzona będzie na terenie kolonii Sprawl na kilka godzin przed przybyciem Issaca Clarke'a i pozwoli nam poznać szczegóły wybuchu epidemii, która zamieniła mieszkańców w krwiożercze nekromorfy. Gra ma stanowić połączenie interaktywnego komiksu z sekwencjami hakowania przedstawionymi w postaci trzech mini-gierek (konkretnie Hardware Crack, Trace Route oraz System Override). Co pewien czas postawieni zostaniemy przed koniecznością wyboru jednej z kilku opcji dalszego postępowania. Decyzje te ukształtują dalsze losy naszego bohatera. Przypominać to będzie dobrze znane starszym graczom gry paragrafowe w stylu Dreszcza.

Za scenariusz odpowiada Anthony Johnson, dla którego będzie to powrót do uniwersum stworzonego przez Visceral Games. Ten doświadczony artysta był autorem komiksowej serii Dead Space wypuszczonej przy okazji premiery pierwszej części. Ignition opracowywane jest z myslą o PlayStation 3 i Xboksie 360. Na obu tych platformach gra sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. Premieraplanowana jest na jesień tego roku. Niestety, twórcy nie wspominają jak dotąd o wersji pecetowej. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku Dead Space 2, edycja komputerowa zostanie potwierdzona w późniejszym terminie.

 

Przed premierą Dead Space 2 zagramy w prequel zatytułowany Ignition - ilustracja #2

Panel z komiksu Dead Space, którego scenariusz napisał Anthony Johnson.

 

Steve Papoutsis (główny producent Dead Space 2) zapowiedział, że Ignition to jedynie pierwszy z całej serii projektów multimedialnych, które będą promowały drugą część. Wypada wierzyć jego zapewnieniom, ponieważ już pierwowzór prezentował się pod tym względem imponująco. Poza wspomnianym komiksem wypuszczono także animowany film Dead Space: Downfall. Ponadto, już 20 lipca tego roku wydana zostanie osadzona w tym uniwersum powieść Martyr autorstwa B. K. Evensona, która opisze losy Michaela Altmana - założyciela kościoła Unitologów.

Na koniec przypomnijmy, że Dead Space 2 ukaże się w Europie 28 stycznia 2011 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Ta ostatnia platforma otrzyma na wyłączność edycję limitowaną, w której na płytce umieszczona zostanie dodatkowo konwersja znanej z Wii gry Dead Space Extraction.