Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2010, 10:25

autor: Adrian Werner

Ekskluzywne dodatki do gier Mafia II, Medal of Honor, Dead Space 2 oraz Assassin's Creed: Brotherhood tylko na PlayStation 3

Na wczorajszej konferencji firma Sony pochwaliła się, że sporo z najbardziej oczekiwanych nadchodzących gier otrzyma specjalne dodatkowe materiały dostępne wyłącznie w wersjach na PlayStation 3.

Na wczorajszej konferencji firma Sony pochwaliła się, że sporo z najbardziej oczekiwanych nadchodzących gier otrzyma specjalne dodatkowe materiały dostępne wyłącznie w wersjach na PlayStation 3.

 

Ekskluzywne dodatki do gier Mafia II, Medal of Honor, Dead Space 2 oraz Assassin's Creed: Brotherhood tylko na PlayStation 3 - ilustracja #1

Mafia II

 

Pierwszą z takich produkcji ma być Mafia II. W dniu premiery edycja na konsolę Sony otrzyma ekskluzywne DLC, które według zapowiedzi dostarczyć na kilku dodatkowych godzin zabawy. Przypomnijmy, że gra na amerykańskich półkach sklepowych wyląduje już 24 września tego roku.

W przypadku Dead Space 2 posiadacze PlayStation 3 dostaną okazję nabycia specjalnej edycji limitowanej. Wewnątrz pudełka oprócz samej gry znajdzie się konwersja znanej z Wii gry Dead Space Extraction, która naturalnie zaoferuje pełne wsparcie dla Move. Preferencyjne traktowanie platformy Sony jest w tym przypadku o tyle zaskakujące, że pierwsza część Dead Space osiągnęła odrobinę lepsze wyniki sprzedaży na Xboksie 360. Z drugiej jednak strony limitowana edycja Dante's Inferno na PS3 wyprzedziła nieznacznie wersję na konsolę Microsoftu, więc całkiem możliwe, że Electronic Arts spodziewa się powtórki tej sytuacji.

 

Ekskluzywne dodatki do gier Mafia II, Medal of Honor, Dead Space 2 oraz Assassin's Creed: Brotherhood tylko na PlayStation 3 - ilustracja #2

Medal of Honor

Podobnie prezentuje się zresztą również kwestia Medal of Honor. W dostępnej wyłącznie na PlayStation 3 limitowanej edycji na płytce oprócz samej gry zamieszczona zostanie również odświeżona wersja Medal of Honor: Frontline. Co więcej, będzie to darmowy prezent dla posiadaczy konsoli Sony. Pomimo rozszerzonej zawartości edycja ta kosztować będzie tyle samo co wersje na PC i Xboksa 360.

Czwartą i ostatnią grą wymienioną na konferencji jest Assassin's Creed: Brotherhood, której edycja na PlayStation 3 rozszerzona zostanie o ekskluzywny zestaw misji. Ponadto, jedynie posiadacze tej konsoli otrzymają dostęp do beta testów trybu multiplayer.

Konferencja Sony pokazała nowe, bardziej agresywne podejście japońskiego giganta do kwestii promowania własnej platformy. Powstaje pytanie, jak na taki obrót spraw zareaguje Microsoft. Posiadaczom innych platform pozostaje nadzieja, że wszystkie te dodatki zagoszczą w późniejszym terminie również na ich sprzęcie, nawet jeśli za przyjemność obcowania z nimi przyjdzie im zapłacić.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej