Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2020, 12:55

Mafia 2 dostała nową wersję moda poprawiającego grafikę

Światło dzienne ujrzała nowa wersja modyfikacji Old Time Reality do gry Mafia II. Wyraźnie poprawia on oprawę wizualną produkcji studia 2K Czech z 2010 roku oraz dodatków do niej.

W SKRÓCIE
  1. Pojawiła się nowa wersja modyfikacji Old Time Reality autorstwa QTmodza do Mafii II.
  2. Poprawia ona oprawę wizualną w produkcji studia 2K Czech i dodatkach do niej, a także zmienia klika elementów rozgrywki.

Mody graficzne należą do jednych z najbardziej popularnych wśród społeczności graczy. Ciekawe jest zobaczyć, do jakiego poziomu modderzy potrafią podciągnąć oprawę wizualną różnych gier, nawet mających już parę lat na karku. Weźmy na przykład taką Mafię II. Choć kontynuacja kultowej produkcji od studia Illusion Softworks będzie w tym roku obchodziła swoje dziesiąte urodziny, fani wciąż sprawdzają, co jeszcze można z nią zrobić. A można całkiem sporo. Udowadnia to nowa wersja projektu Old Time Reality autorstwa moddera ukrywającego się pod pseudonimem QTmodz, która zadebiutowała wczoraj. Można ją ściągnąć wchodząc na poniższą stronę.

  1. Old Time Reality Mod na platformie Nexus Mods
Mafia 2 dostała nową wersję moda poprawiającego grafikę - ilustracja #1
Old Time Reality Mod poprawia między innymi oświetlenie.

Podstawowa wersja Old Time Reality Mod, przeznaczona wyłącznie do głównej kampanii Mafii II, waży 2,8 GB. Jeśli ktoś chce upiększyć również dodatki DLC, to musi ściągnąć jeszcze jeden plik o rozmiarze 3,3 GB. Łącznie to nieco ponad 6 GB. Wartość całkiem imponująca, lecz nie jest ona całkowicie nieuzasadniona. Modyfikacja zmienia bowiem sporo. QTmodz poprawił cykl pogodowy, system oświetlenia, ustawienia PostFX, efekty, pole widzenia i ustawienia kamery, a także dodał tekstury w HD. Możecie to zobaczyć na screenach umieszczonych w niniejszej wiadomości.

Mafia 2 dostała nową wersję moda poprawiającego grafikę - ilustracja #2
Jazda po zaśnieżonych ulicach Empire Bay wciąż może sprawiać przyjemność.

To jeszcze nie wszystko. Modder zdecydował się także na kilka zmian w rozgrywce – dzięki modyfikacji gracze mogą między innymi zbierać więcej amunicji, a policja pojawia się w bardziej losowy sposób. Wszelkie szczegóły znajdziecie w oficjalnym opisie tego fanowskiego projektu.

Warto zauważyć, że Old Time Reality Mod wciąż znajduje się w wersji beta. Nie wszystko może zatem działać tak jak powinno, a niektóre elementy zostaną jeszcze poprawione. Miejcie to na uwadze, gdy będziecie podejmowali decyzję o ściągnięciu modyfikacji.

Aby zainstalować Old Time Reality Mod, należy rozpakować archiwum, przenieść folder „PC” do folderu gry i nadpisać wszystkie pliki.

Mafia 2 dostała nową wersję moda poprawiającego grafikę - ilustracja #3
Zima w tym roku nie rozpieściła miłośników śniegu, lecz w Mafii II go nie brakuje.

Na koniec przypominamy, że niedawno pojawiły się nowe doniesienia na temat remastera Mafii II. Nie wiadomo jednak, kiedy się on pojawi. Lecz dzięki takim modom jak Old Time Reality każdy może samodzielnie upiększyć produkcję studia 2K Czech z 2010 roku, a później porównać, kto lepiej poradził sobie z tym zadaniem – fani czy deweloperzy.

  1. Oficjalna strona serii Mafia