Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 stycznia 2020, 18:38

Mafia II otrzymała mod upiększający grafikę

W sieci pojawiła się modyfikacja odświeżająca oprawę wizualną gry Mafia II. Mod skupia się na poprawieniu elementów związanych z warunkami pogodowymi, ale jego twórca dodał też garść innych zmian.

Mafia II ma swoje lata, ale nowy mod zapewnił jej przyzwoity lifting. - Mafia II otrzymała mod upiększający grafikę - wiadomość - 2020-01-06
Mafia II ma swoje lata, ale nowy mod zapewnił jej przyzwoity lifting.

Trzy lata po debiucie Mafii III wciąż nie usłyszeliśmy praktycznie nic na temat serii, jeśli nie liczyć pogłosek oraz nie bez przyczyny zapomnianych dodatków. W tej sytuacji gracze mogą jedynie powrócić do dotychczasowych odsłon cyklu. Niemniej dla niektórych może być to problematyczne, zważywszy na wyraźnie widoczny wiek dwóch pierwszych części. Na szczęście z pomocą przychodzą moderzy, tacy jak QTmodz z serwisu Nexus. Użytkownik udostępnił wersję beta modyfikacji do Mafii II Old Time Reality Mod, znacząco upiększającej warstwę wizualną. Twórca zasadniczo skupił się na poprawieniu elementów związanych z warunkami pogodowymi. Wszystkie podstawowe warianty zostały zmodyfikowane (wliczając w to te obecne w trakcie misji) i dodano też garść nowych (na przykład słońce w trakcie deszczu) wraz z odpowiednimi teksturami dla ulic, roślinności etc. dla wszystkich pór roku.

Prócz tego mod wprowadza garść innych poprawek, w tym nowe oświetlenie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. QTmodz zdecydował się też umożliwić graczom przenoszenie większej ilości amunicji i częstsze jej znajdywanie oraz sprawił, że spotkania z policją są bardziej losowe. Nie jest to zupełnie Mafia II Remastered, ale osobom nieskorym do oglądania dziesięcioletniej oprawy wizualnej powinno to ułatwić obcowanie z tytułem. Aby zainstalować Old Time Reality Mod, należy rozpakować pobrane archiwum, a następnie przenieść folder „PC” do folderu „Mafia II” i nadpisać pliki gry.