Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2020, 08:55

Mafia 2 – remaster praktycznie pewny

Aktualizacja bazy danych brazylijskiej agencji ratingowej praktycznie potwierdziła remaster gry Mafia II. Produkcja trafi nie tylko na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4, ale również na Google Stadia.

Mafia 2 – remaster praktycznie pewny - ilustracja #1
Wkrótce Mafia 2 powróci w odświeżonej formie.

Otrzymaliśmy kolejny dowód na to, że firma 2K Games planuje powrót marki Mafia. W bazie danych brazylijskiej agencji przydzielającej kategorie wiekowe zaktualizowano sekcję poświęconą grze Mafia II. Do obecnych tam wcześniej platform dołączyły konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz streamingowa usługa Google Stadia. Produkcja została wydana tylko na PC, Xbox 360 i PlayStation 3, więc zmiana najpewniej dotyczy nadchodzącego remastera.

Przypomnijmy, że w kwietniu w bazie danych koreańskiej agencji ratingowej pojawiły się wpisy dotyczące Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition. Z kolei wczoraj pisaliśmy o pierwszej od prawie dwóch lat aktywności na oficjalnym twitterowym koncie marki. Publikowane tam wpisy zdają się rozpoczynać kampanię marketingową zwiastującą zapowiedź remasterów.

Warto także wspomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się plotki sugerujące, że w planach może być również odświeżona wersja pierwszej części cyklu.

Przypomnijmy, że Mafia II zadebiutowała w sierpniu 2010 roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem – wydanie PC uzyskało średnią ocen na poziomie 77% według serwisu Metacritic. Produkcja jeszcze bardziej spodobała się naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Mafia II - recenzja gry
  2. Oficjalna strona serii Mafia