Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2020, 09:21

Mafia 4 czy Mafia Remaster? Twitter serii odżywa

Na twitterowym koncie serii Mafia pojawił się pierwszy od prawie dwóch lat nowy wpis. Najpewniej wydawca podkręca atmosferę przed zapowiedzią nowego projektu, np. remasterów gier z cyklu.

Mafia 4 czy Mafia Remaster? Twitter serii odżywa - ilustracja #1
Najpewniej chodzi o remastery dotychczasowych odsłon cyklu, w tym gry Mafia II.

Na twitterowym koncie marki Mafia pojawiła się wiadomość z jednym z słowem: „Family”, czyli rodzina. Warto to odnotować, gdyż jest to pierwszy nowy wpis od prawie dwóch lat. Fani podejrzewają, że firma 2K w ten sposób teasuje nadchodzący projekt. Dokładnie taki sam scenariusz miał miejsce w przypadku Crysisa, co ostatecznie doprowadziło do zapowiedzi Crysis Remastered.

Warto przypomnieć, że w kwietniu - dzięki bazom danych koreańskiej agencji ratingowej - dowiedzieliśmy się, że w planach są Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition, czyli nowe wersje dwóch odsłon klasycznej serii. Wkrótce potem pojawiły się plotki sugerujące, że szykowany może być również remaster pierwszej części cyklu.

Aktualizacja konta Twitter marki pozwala przypuszczać, że przynajmniej część z tych projektów zostanie ujawnionych już wkrótce. Oczywiście liczymy również, że przypomnienie graczom wcześniejszych odsłon serii okaże się preludium do wydania czwartej części cyklu.

  1. Oficjalna strona serii Mafia