Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2020, 13:43

autor: Adrian Werner

Logo Mafia Definitive Edition wzbudza dyskusje na temat remastera Mafii 1

Pojawienie się w sieci rzekomego logo Mafia: Definitive Edition wywołało spekulacje, że w planach jest remaster pierwszej części cyklu, czyli gry Mafia: The City of Lost Heaven.

Logo Mafia Definitive Edition wzbudza dyskusje na temat remastera Mafii 1 - ilustracja #1
Czy pierwsza Mafia powróci w odświeżonej formie?

Kilka dni temu pisaliśmy o doniesieniach sugerujących, że w planach są Mafia II: Definitive Edition oraz Mafia III: Definitive Edition, czyli nowe wersje dwóch odsłon klasycznej serii. Teraz pojawiły się plotki sugerujące, że szykowany jest również remaster pierwszej części cyklu.

Źródłem tych doniesień jest jeden obrazek, rzekomo pokazujący logo Mafia: Definitive Edition. W przypadku nowych wydań drugiej i trzeciej odsłony serii mieliśmy do czynienia z wpisami w bazach danych agencji przyznających kategorie wiekowe, co praktycznie potwierdza istnienie tych projektów. W przypadku „jedynki” lepiej więc podejść z większym dystansem do plotek na temat odświeżonego wydania.

Logo Mafia Definitive Edition wzbudza dyskusje na temat remastera Mafii 1 - ilustracja #2
Źródło: Chunchunmaru.

Mamy jednak nadzieję, że doniesienia te się potwierdzą, gdyż Mafia: The City of Lost Heaven to prawdziwy klasyk. Warto byłoby przypomnieć ten przebój osobom, które nie miały okazji zagrać w niego wcześniej, zwłaszcza że produkcji przydałby się lifting graficzny i ulepszone sterowanie.

Mafia: The City of Lost Heaven powstała w oparciu o silnik LS3D. Ta autorska technologia studia Illusion Softworks była szalenie imponująca, ale też nie do końca dopracowana. W połączeniu z dużymi rozmiarami miasta spowodowało to spore problemy z optymalizacją. Tytułową metropolię gruntownie przerobiono aż trzy razy, próbując zapewnić grze odpowiednią płynność. Ciekawi nas więc, czy gdzieś nie zachowały się wyższej jakości elementy graficzne, które teraz można by odkurzyć na potrzeby remastera.

Logo Mafia Definitive Edition wzbudza dyskusje na temat remastera Mafii 1 - ilustracja #3
Zdjęcie zespołu deweloperskiego Illusion Softworks z 1999 roku wraz z pierwszym screenem z gry Mafia. Wtedy produkcja działała jeszcze na silniku Hidden and Dangerous.
  1. Mafia: The City of Lost Heaven - recenzja gry na PC
  2. Mafia: The City of Lost Heaven - poradnik do gry