Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2011, 12:27

Wieści ze świata (Dragon Age 2, Dead Space 2, Deluxe Ski Jump) 21/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o panie wydawniczym Ubisoft na Nintendo 3DS, dożywotniej subskrypcji w Champions Online i Star Trek Online, braku europejskiej wersji The Last Story, zbliżającym się debiucie czwartej odsłony Deluxe Ski Jump, a także walce z piractwem na Xboksie 360. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o panie wydawniczym Ubisoft na Nintendo 3DS, dożywotniej subskrypcji w Champions Online i Star Trek Online, braku europejskiej wersji The Last Story, zbliżającym się debiucie czwartej odsłony Deluxe Ski Jump, a także walce z piractwem na Xboksie 360. Zapraszamy do lektury.

Ubisoft

Firma Ubisoft podzieliła się szczegółami obejmującymi plan wydawniczy na konsolę Nintendo 3DS. Poznaliśmy w ten sposób terminy premier poszczególnych gier francuskiego producenta i wydawcy na najnowszą platformę koncernu Nintendo.

Konami

Z informacji podanych przez serwis Andriasang wynika, że Konami przygotuje się do całościowego przejęcia firmy Hudson Soft, producenta gier z Bombermanem w roli głównej. Aktualnie wydawca marki Metal Gear Solid jest właścicielem 54% udziałów. Resztę planuje wykupić 1 kwietnia tego roku. Transakcja ma pomóc Konami w zdobyciu rynku gier mobilnych i społecznościowych (Hudson Soft działa na tym polu od dłuższego czasu).

Dead Space 2/Dragon Age 2

Osoby, które zakupią grę Dead Space 2 przed 31 marca, będą mogli wejść w posiadanie specjalnego dodatku DLC do cRPG Dragon Age 2 autorstwa firmy BioWare. W jego skład wejdzie ekskluzywna zbroja, należąca – według opisu zamieszczonego na oficjalnej stronie internetowej DA2 – do sir Issaca z Clarke. Nic więc dziwnego w tym, że przywodzi ona na myśl strój, w jakim zazwyczaj podróżuje bohater Dead Space 2.

Wieści ze świata (Dragon Age 2, Dead Space 2, Deluxe Ski Jump) 21/01/11 - ilustracja #1

Champions Online/Star Trek Online

Cryptic Studios ogłosiło, że w dniach 25 stycznia – 4 lutego dożywotnia subskrypcja w grach MMO Champions Online i Star Trek Online oferowana będzie za cenę 20% niższą od standardowej, czyli za równowartość 239,99 dolarów (ok. 690 złotych). Promocja będzie częścią obchodów pierwszej rocznicy powstania STO, a także prezentem z okazji zbliżającego się uruchomienia darmowego Champions Online: Free for All (zaplanowanego na 25 stycznia).

The Last Story

Eurogamer donosi, że The Last Story na Nintendo Wii – świetnie zapowiadająca się gra jRPG, która zadebiutuje na rynku japońskim 27 stycznia – nie zostanie wydana w Europie. Dzieło studia Mistwalker (Blue Dragon, Lost Odyssey), założonego przed kilkoma laty przez Hironobu Sakaguchiego (współtwórcę serii Final Fantasy), nie trafi na Stary Kontynent, gdyż Nintendo nie ma aktualnie czasu na opracowanie co najmniej kilku wersji językowych gry (skutecznie wypełniają go przygotowania do marcowej premiery Nintendo 3DS oraz debiutu Kirby Epic Yarn).

Dead Space Extraction

Rey Gutierrez ze studia Visceral Games poinformował za sprawą oficjalnego bloga PlayStation, że konwersja gry Dead Space Extraction (wydanej pierwotnie na Wii), która znajdzie się domyślnie na płycie Blu-ray stanowiącej część limitowanej edycji Dead Space 2 w wersji na PlayStation 3, być może trafi również do sprzedaży jako samodzielna produkcja. Do jej publikacji mogłoby dojść w ramach PlayStation Network. Na szczegóły w tej sprawie musimy jednak jeszcze trochę poczekać. DS2 trafi na półki europejskich sklepów już za tydzień.

Deluxe Ski Jumping

Jussi Koskela, twórca kultowego Deluxe Ski Jump, poinformował na oficjalnym forum dyskusyjnym trzeciej odsłony symulatora skoków narciarskich, że do premiery Deluxe Ski Jumping 4 dojdzie jeszcze w tym tygodniu. Przypominamy, że od premiery poprzedniej wersji DSJ minęło już blisko siedem lat.

L.A. Noire

Amerykańscy sprzedawcy, w tym GameStop, GameFly oraz Amazon sugerują, że detektywistyczna przygodówka L.A. Noire zadebiutuje na terytorium Stanów Zjednoczonych 5 kwietnia. Dotąd jedynym terminem, oficjalnie potwierdzonym przez Rockstar Games i australijskie studio Team Bondi, była wiosna tego roku. Przypominamy, że L.A. Noire powstaje z myślą o Xboksie 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Dragon Age 2, Dead Space 2, Deluxe Ski Jump) 21/01/11 - ilustracja #2

Xbox 360

Wszystko wskazuje na to, że firma Microsoft poczyniła krok do przodu w walce z piratami. Okazuje się, że przedwczorajsza aktualizacja dashboardu Xboksa 360 przyniosła nie tylko przywrócenie opcji Boot to Disc, ale również zablokowała poprawne funkcjonowanie popularnych modyfikacji napędów DVD, pozwalających uruchamiać pirackie wersje gier (więcej szczegółów w tym miejscu).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Nintendogs + Cats: French Bulldog & New Friends

Nintendogs + Cats: Golden Retriever & New Friends

Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends

Rayman 3D

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Pro Evolution Soccer 2011

Breach

Asura’s Wrath PS3

Asura’s Wrath X360

Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds

WWE All Stars PS3

WWE All Stars X360

Time of Fury

Red Faction: Armageddon PS3

Red Faction: Armageddon X360

Red Faction: Armageddon PC

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters X360

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters PS3

Virtua Tennis 4 X360

Virtua Tennis 4 PS3

Might & Magic: Heroes VI

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Asura’s Wrath

Breach - Gadżety

Dead or Alive: Dimensions

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Pro Evolution Soccer 2011

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Test Drive Unlimited 2 - kreacja postaci

Test Drive Unlimited 2 - Mercedes

MX vs. ATV: Alive

Dead Space 2 - Necromorph

Król Artur: Druidzi

Spare Parts

Madden NFL Football

Final Fantasy XIII-2

Swarm - gameplay

Bulletstorm - 5 szybkich faktów video zapowiedź

Black Prophecy - kosmiczne MMO Gramy!

Red Faction: Armageddon

gry