Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2011, 09:30

autor: Kono

Rockstar zapewnia - L.A. Noire wiosną tego roku

L.A. Noire – gangsterska gra akcji opracowywana wspólnie przez Team Bondi oraz Rockstar Games – już wkrótce doczeka się ogłoszenia oficjalnej daty premiery.

L.A. Noire – gangsterska gra akcji opracowywana wspólnie przez Team Bondi oraz Rockstar Games – już wkrótce doczeka się ogłoszenia oficjalnej daty premiery.

Wiadomość ta dotarła do nas wprost z oficjalnego tweetera firmy. Włodarze Rockstara poinformowali, że „L.A. Noire pojawi się na Xboksie 360 oraz PlayStation 3 wiosną tego roku. Oficjalna data premiery będzie ogłoszona już wkrótce.” Dzięki tym informacjom wiemy, że wydanie gry nie zostanie przesunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość. Co więcej, w maju zeszłego roku swoją premierę miało Red Dead Redemption, tak więc wydaje się, że debiut L.A. Noire w analogicznym terminie wydaje się bardzo prawdopodobny.

Rockstar zapewnia - L.A. Noire wiosną tego roku - ilustracja #1

Z pewnością rok 2010 pobudził nieco nasz apetyt na tą utrzymaną w klimatach kina Noir grę. Począwszy od zapowiedzi jesiennej premiery, poprzez prezentację nowych materiałów graficznych i przesunięciu debiutu tytułu na wiosnę 2011, a skończywszy na obszernych zapowiedziach, które pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Przypominamy, że L.A. Noire ma być grą, w której wcielimy się w detektywa Cole’a Phelpsa, weterana II wojny światowej, rozwiązującego zagadki kryminalne w opanowanym przez korupcję i handlarzy narkotyków Los Angeles. Rozgrywka może pochwalić się specjalnym systemem prowadzenia śledztwa, w czasie którego główny bohater musi zbierać przedmioty, przesłuchiwać świadków i analizować zdobyte informacje. Gra jest pierwszym tytułem australijskiego studia Team Bondi.