Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends (3DS)
OkładkaNintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends (3DS)

Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends 3DS

Bestsellerowe Nintendogs powraca na Nintendo 3DS. Tym razem pieski występują w towarzystwie kotków. Ponownie wybieramy naszego podopiecznego z dostępnych ras, a następnie opiekujemy się nim. Gra wymaga bawienia się ze zwierzakiem, karmienia go, tresowania i dbania o jego zdrowie.

Symulacje | rzeczywistość rozszerzona | zwierzęta | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends Premiera 3DS

26lutego2011

pudełko PL

25marca2011

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends

The Sims 3

Puppies World 3D

The Whitakers Presents Milton & Friends 3D

Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends to rozbudowana wersja klasycznego tamagotchi, czyli zabawki pozwalającej opiekować się wirtualnym zwierzęciem. W produkcji opracowanej przez Nintendo gracz może wybrać pomiędzy szczeniakiem jednej z kilku psich ras, a kotkiem, co stanowi główną różnicę w stosunku do pierwszej części serii, wydanej w 2005 roku na Nintendo DS. Wzorem oryginału gra została podzielona na trzy wersje, zawierające odrębne psie i kocie rasy.

Nintendogs + Cats zostało zaprojektowane przez Shigeru Miyamoto, twórcę postaci hydraulika Mario oraz serii The Legend of Zelda, który w znacznym stopniu rozbudował swój kilkuletni pomysł. W części Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends do dyspozycji gracza oddany zostaje tytułowy pudel toy, a także kilku psich oraz kocich przyjaciół. W sumie we wszystkich trzech wersjach Nintendogs + Cats można sprawować opiekę nad ponad 20 różnymi podopiecznymi.

Każdy wirtualny pies oraz kot posiada unikalną maść, jak również określoną płeć i charakter. Ten ostatni odgrywa bardzo ważną rolę w relacjach z użytkownikiem. Podczas rozgrywki należy więc stosować odpowiednie metody wychowawcze, celem właściwego ukształtowania przedstawiciela konkretnej rasy. Mikrofon pozwala na nauczenie podopiecznego reagowania na komendy głosowe, natomiast dotykowy ekran umożliwia interakcję z czworonogiem (głaskanie, mycie, wyprowadzanie na spacer). Zwierzaki reagują również ochoczo na zabawę, a także cieszą się, gdy obdarowujemy je różnego rodzaju przedmiotami (obroże, frisbee, kulki z wełny itp.). W zamian uczestniczą w zawodach oraz wystawach, zdobywając efektowne nagrody.

Każda odsłona Nintendogs + Cats oferuje również szereg funkcji, odwołujących się bezpośrednio do cech Nintendo 3DS. Produkcja Shigeru Miyamoto robi zatem użytek z technologii 3D, a także ekranu dotykowego. Wykorzystując kamerkę pozwala również wyświetlić na ekranie np. fragment pokoju gracza, czyniąc z niego miejsce zabaw dla szczeniaków i kociąt (tzw. rzeczywistość rozszerzona). Zwierzaki reagują również pozytywnie na widok swojego właściciela. Interakcję tego rodzaju zapewnia system rozpoznawania twarzy osoby grającej (przy użyciu jednej z kamer wbudowanych w konsolę). Przechadzając się po mieście z włączonym 3DS-em można z kolei doprowadzić do wirtualnego spotkania z pieskiem lub kotkiem innego gracza (funkcja StreetPass).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 2.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends cena w dniu premiery: 169,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Nintendogs + Cats: Toy Poodle & New Friends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.