Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2011, 10:45

autor: Kono

Japońska ofensywa Nintendo - obniżka ceny 3DS skutkuje wzrostem sprzedaży

Obniżka ceny konsoli 3DS bardzo dobrze podziałała na wyniki sprzedaży konsoli, jak i dedykowanych jej gier. Aż pięć tytułów wróciło na listę najpopularniejszych produkcji w Japonii, a platforma Nintendo sprzedawał się pięć razy lepiej niż druga konsola w zestawieniu, czyli PSP.

Wszystko wskazuje na to, że niedawna obniżka ceny konsoli Nintendo 3DS była bardzo dobrym posunięciem ze strony japońskiej firmy. Dzięki temu, handheld zdołał wspiąć się na szczyt listy najlepiej sprzedających się konsol w Kraju Kwitnącej Wiśnii.

Na zwiększonej popularności 3DS-a zyskały również dedykowane mu gry. W tygodniu, który skończył się 14 sierpnia, aż pięć tytułów wydanych na przenośną konsolę Nintendo znalazło się wśród dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w Japonii.

Japońska ofensywa Nintendo - obniżka ceny 3DS skutkuje wzrostem sprzedaży - ilustracja #1

Najlepszy rezultat z gier na 3DS-a odnotował Pokemon Rumble Blast, który zadebiutował na drugim miejscu listy z wynikiem 86 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Nie zdołał on jednak przebić Monster Hunter Diary: Pokapoka Felyne G, który osiągnął wynik lepszy o 12 tysięcy sztuk. Oprócz najnowszej części cyklu Pokemon, dobrze radziły sobie The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Nintendogs + Cats, One Piece: Unlimited Cruise SP oraz Star Fox 64 3D.

Jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu, to tutaj konsola 3DS zdobyła najlepszy wynik w Japonii, przebijając zajmującego drugie miejsce PSP aż pięciokrotnie. Handhelda Nintendo kupiło prawie 200 tysięcy nowych użytkowników, a poczciwe PSP tylko 40 tysięcy. Trzecie i czwarte miejsce zajęły odpowiednio PlayStation 3 oraz Nintendo Wii z wynikami w granicach 20 tysięcy sprzedanych sztuk.

Obniżka ceny niewątpliwie miała wpływ na te znakomite wyniki. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy kwartał roku fiskalnego 2012 był dla Nintendo niezbyt pomyślny, to takie rezultaty mogą optymistycznie nastrajać włodarzy japońskiego koncerny. Ciężko jednak ocenić czy kolejne tygodnie będą równie pomyślne dla firmy z Kioto.