Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2011, 10:10

autor: Marek "DogGhost" Oramus

EA wprowadza limity sprzedaży Star Wars: The Old Republic

Przedstawiciel Electronic Arts ogłosił, że w momencie premiery gra Star Wars: The Old Republic trafi jedynie do określonej liczby graczy. Później sprzedaż zostanie zablokowana do momentu rozbudowy serwerów.

W czasach, gdy wydawcy dążą za wszelką cenę do sprzedaży jak największej liczby egzemplarzy gier, może dziwić ogłoszona przez firmę Electronic Arts decyzja odnośnie celowego nałożenia limitów na Star Wars: The Old Republic.

Przedstawiciel firmy poinformował, że EA wraz ze studiem BioWare podjęli wspólnie decyzję o limitowaniu sprzedaży ich długo oczekiwanej produkcji MMO osadzonej w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Rozwiązanie to zostanie zastosowane zarówno w przypadku wersji sklepowej, jak i zakupionej za pośrednictwem dystrybucji elektronicznej.

EA wprowadza limity sprzedaży Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Powodem podjęcia tej kontrowersyjnej decyzji jest dążenie do zapewnienia jak najlepszych warunków gry osobom, które ją zakupiły. Gracze, którzy mieli do czynienia z pozycjami z gatunku MMO doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużym obciążeniem dla serwerów jest premiera nowego tytułu lub dodatku. W najlepszym przypadku wystarczy poczekać kilka godzin w kolejce, ale nierzadko wiąże się to z wydarzeniami utrudniającymi czerpanie przyjemności z gry.

EA nie podaje, na jakim poziomie został ustalony limit. Niemniej jednak, gdy zostanie przekroczony, to firma automatycznie zablokuje możliwość zakupu Star Wars: The Old Republic w dystrybucji elektronicznej i rozpocznie prace nad zwiększeniem przepustowości serwerów. Nikt nie jest w stanie powiedzieć czy potrwa to kilka dni, tygodni, czy miesięcy. Nie da się ukryć, że zapowiadając te ograniczenia EA na pewno poprawi wyniki sprzedaży przedpremierowej.

EA wprowadza limity sprzedaży Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2

Obecnie wciąż nie znamy daty debiutu Star Wars: The Old Republic. W przyszłym miesiącu powinny rozpocząć się beta-testy i w związku z tym istnieje szansa, że najnowsze MMO od BioWare ukaże się jeszcze w 2011 roku. Szereg zapowiedzi tej produkcji możecie przeczytać tutaj.