Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2011, 13:30

Wieści ze świata (LittleBigPlanet 2, Naruto Shippuden, PlayStation 2) 14/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Naruto Shippuden: Kizuna Drive, pieskach w Nintendogs & Cats, nowej kampanii w LittleBigPlanet 2, a także 150 milionach sprzedanych sztuk PlayStation 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie Naruto Shippuden: Kizuna Drive, pieskach w Nintendogs & Cats, nowej kampanii w LittleBigPlanet 2, a także 150 milionach sprzedanych sztuk PlayStation 2. Zapraszamy do lektury.

Naruto Shippuden: Kizuna Drive

W ofercie PlayStation Network pojawiło się demo bijatyki Naruto Shippuden: Kizuna Drive. Pozwala ono przejąć kontrolę nad zespołem złożonym z Naruto, Sakury, Kakashiego i Sai'a oraz wziąć udział w kilku starciach z zestawem przeciwników. Walkę można toczyć zarówno w pojedynkę, jak i z trzema przyjaciółmi (w trybie multiplayer ad hoc). Pełna wersja produkcji firmy Namco Bandai zadebiutuje na europejskim rynku w przyszłym miesiącu.

Wieści ze świata (LittleBigPlanet 2, Naruto Shippuden, PlayStation 2) 14/02/11 - ilustracja #1

Nintendogs & Cats

Firma Nintendo ujawniła kilka nowych szczegółów na temat symulatora Nintendogs & Cats – jednego z tytułów startowych na konsolę Nintendo 3DS (premiera w Europie już 25 marca). Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w grze znajdzie się 27 ras psów (ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu), czyli po 9 na każdą z trzech wersji produkcji. Dodatkowo każda z nich oferować będzie możliwość wychowania jednego z trzech kotów. Co ciekawe, aby uzyskać dostęp do wszystkich 30 zwierzaków wcale nie będziemy musieli zakupić trzech odsłon Nintendogs & Cats. Spotykając innego posiadacza gry nawiążemy z nim bowiem kontakt (dzięki StreetPassowi), uzyskując szansę dokonania wymiany.

LittleBigPlanet 2

Przed kilkoma miesiącami studio Media Molecule postawiła przed grupą dwunastu najlepszych modderów pracujących na scenie LittleBigPlanet wyzwanie, polegające na stworzeniu ich własnej, pełnej kampanii wyłącznie przy użyciu narzędzi dostępnych w grze. Efekty ich pracy już niedługo będą mogli przetestować posiadacze LittleBigPlanet 2. Poniżej prezentujemy Wam natomiast zwiastun kampanii.

Raptr

Raptr, popularna platforma społecznościowa dla graczy, pozwalającą im m.in. dzielić się z informacjami z innymi miłośnikami rozrywki elektronicznej, a także śledzić statystyki w grach, ma już 6 milionów zarejestrowanych użytkowników. Szefostwo portalu poinformowało jednocześnie o pozyskaniu 15 milionów dolarów na inwestycje.

PlayStation 2

Koncern Sony poinformował na Twitterze, że konsola PlayStation 2 przekroczyła w miniony weekend granicę 150 milionów sztuk. Popularna „czarnulka” dzierży aktualnie miano najlepiej sprzedającej się platformy sprzętowej w historii. Na kolejnym miejscu plasuje się Nintendo DS.

Moon Diver

Na łamach serwisu Siliconera opublikowane zostały zrzuty ekranowe z gry Moon Diver. W ramach produkcji firmy Square Enix trafimy do postapokaliptycznego świata, w którym wcielimy się w wojownika ninja i przystąpimy do walki z bestiami z piekła rodem. Jednym z największych atutów produkcji będzie tryb sieciowej kooperacji dla czterech osób. Dzieło studia Feelplus (Ninety-Nine Nights II) trafi do oferty Xbox Live Arcade i PlayStation Network w pierwszej połowie tego roku.

Wieści ze świata (LittleBigPlanet 2, Naruto Shippuden, PlayStation 2) 14/02/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

MLB 11 The Show

Naruto Shippuden: Kizuna Drive

Alien Hallway

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Bejeweled Blitz Live

Homefront

Pirates of Black Cove

Section 8: Prejudice

Shogun 2: Total War

Przegląd tygodnia - w krainie Playstation video magazyn

Mortal Kombat - Liu Kang

Hunted: The Demon's Forge

Crysis 2 - Rozwój w multiplayerze #1 (PL)

DiRT 3 - Z dziennika dewelopera #3 (PL)

gry