Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Tom Clancy's  Splinter Cell 3DS (3DS)
OkładkaTom Clancy's  Splinter Cell 3DS (3DS)

Tom Clancy's Splinter Cell 3DS 3DS

Tom Clancy's Splinter Cell 3DS to pierwsza odsłona stworzonej przez koncern Ubisoft serii gier akcji adresowana na konsolę Nintendo 3DS.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Splinter Cell 3DS Premiera 3DS

17marca2011

pudełko PL

7kwietnia2011

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell 3DS

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Splinter Cell 3DS to konwersja Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory na konsolę Nintendo 3DS, uzupełniona o szereg rozwiązań wdrożonych do popularnej serii szpiegowskiej w Splinter Cell: Conviction. Produkcję opracowała firma Ubisoft.

Akcja gry toczy się w 2008 roku, gdy światem wstrząsnęły dziwne wydarzenia – gigantyczne awarie sieci energetycznej, sabotaż na giełdach papierów wartościowych oraz włamania do międzynarodowych systemów obronnych. Narasta niepewność, a polityka państw staje się coraz mniej stabilna. Japonia tworzy specjalną siatkę szpiegowską, co spotyka się z oburzeniem państw ościennych. Narastają spory. Stany Zjednoczone chcą uregulować napięcie, ale niefortunnie pogarszają sytuację. Komunistyczna Korea Północna chce wykorzystać sytuację, aby wyeliminować swoich oponentów na południu. Coraz częściej wspomina o przygotowaniach do wojny.

Do akcji na obce terytoria zostaje wysłany Sam Fisher, celem powstrzymania dalszego rozwoju wypadków. Misje obejmują m.in. kradzieże tajnych danych, zabójstwa niebezpiecznych osób oraz ich porwania. Czy gracz zdecyduje się na rozwiązanie tych problemów w sposób charakterystyczny dla tajnych agentów, a może porzuci wszelkie rozsądne zachowania na rzecz krwawej jatki? To, w jaki sposób zostaną wykonane zadania zależy tylko od niego.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tu do czynienia z niemal idealną konwersją Chaos Theory. Twórcy zdecydowali się jednak wzbogacić całość o szereg nowości, wprowadzonych do serii wraz ze Splinter Cell: Conviction. Chodzi tu m.in. o instrukcje pojawiające się na obiektach oraz budynkach, a także nagrania video wyświetlane bezpośrednio podczas rozgrywki.

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Tom Clancy's Splinter Cell 3DS cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Wymagania wiekowe Tom Clancy's Splinter Cell 3DS: 16+