Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Time of Fury (PC)

Time of Fury PC

Time of Fury to strategia turowa stworzona przez polskie studio Wastelands Interactive. Akcja gry osadzona została w okresie II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | polskie | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Time of Fury (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6grudnia2011

Time of Fury to turowa gra strategiczna z akcją umiejscowioną na frontach drugiej wojny światowej. Tytuł ten obejmuje spory wycinek konfliktu, poczynając od roku 1939, na 1944 kończąc.

Polskie studio Wastelands Interactive, tworzące grę do spółki z firmą Slitherine przygotowało olbrzymią mapę, na której toczymy zmagania, składającą się z ponad czterdziestu tysięcy heksów. Ów teren to wierne odwzorowanie sytuacji geopolitycznej z czasów tej wojny. Do rozegrania przygotowano siedem kampanii: pięć większych, obejmujących zakresem pięć lat wojny, oraz dwie mniejsze, przeznaczone tylko dla trybu multiplayer.

Jako wirtualni stratedzy możemy pokierować jedną z ponad trzydziestu nacji. Poza oczywistymi, takimi jak Wielka Brytania, Niemcy i Stany Zjednoczone, możemy także wcielić się w przywódcę Rumunii, Węgier czy Bułgarii. Nie zapomniano także o relacjach pomiędzy poszczególnymi państwami - za pomocą specjalnych punktów dyplomacji możemy na przykład opóźnić przyłączenie się USA do wojny lub też przeciągnąć neutralne kraje na naszą stronę.

Z taką samą dbałością o szczegóły Time of Fury przedstawia jednostki. Dzięki pięciu drzewkom technologicznym możemy je także modyfikować i usprawniać. Na nasze decyzje na polu walki wpływ mają także czynniki takie jak pogoda, dostępność zapasów czy znajomość terenu. Każda z nacji posiada także jedną jednostkę specjalną o unikalnych właściwościach. Za przykład niech posłuży niemiecka broń pancerna, której nie przeszkadzają przerwane szlaki komunikacyjne uniemożliwiające dostarczenie zaopatrzenia.

Tryb multiplayer w opisywanej produkcji przygotowano z myślą o maksymalnie dwóch graczach. Do wyboru mamy możliwość gry przeciwko sobie, lub w kooperacji, gdzie naszym przeciwnikiem steruje sztuczna inteligencja. Brak bezpośredniej możliwości gry przez Internet rekompensuje system Play by E-Mail.

Grafika nie poraża szczegółowością. Całość przedstawiona jest za pomocą prostych, dwuwymiarowych środków. Dla znudzonych standardowymi mapami i potyczkami przygotowano rozbudowany edytor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Time of Fury

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1.5 GHz,1 GB RAM (2 GB dla Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza), 1.2 GB HDD, Windows XP/Vista/7