Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka The House of the Dead 4 (PS3)

The House of the Dead 4 PS3

Czwarta odsłona jednej z najbardziej znanych serii strzelanek „na szynach”, święcącej triumfy w salonach gier arcade na całym świecie. Wcielamy się w niej w dwójkę bohaterów, która odpiera ataki zombie. Rozgrywka została wzbogacona o parę nowych pomysłów.

Akcji | FPP | zombie | rail shooter | na 2 osoby | PlayStation Move | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka The House of the Dead 4 (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

17kwietnia2012

The House of the Dead 4 to czwarta odsłona dobrze znanej serii strzelanek na szynach (tzw. „on-rail shooters”). Produkcja została stworzona przez studio Wow Entertainment i zadebiutowała w 2005 roku w japońskich salonach gier arcade. Wiele lat później firma Sega zdecydowała się przenieść ją na konsolę PlayStation 3.

Czwarta część słynnego The House of the Dead rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z drugiej i trzeciej odsłony serii. Wcielamy się w niej w Kate oraz Jamesa, byłych agentów organizacji AMS, zbierających dowody na temat jej niecnej działalności, która najwyraźniej ma coś wspólnego z zombie. Bohaterowie zostają zaskoczeni przez nagłe trzęsienie ziemi. W oczekiwaniu na ratunek, para trafia na hordy nieumarłych i musi walczyć o życie. Kolejna przygoda prowadzi do jednego z kilku zakończeń.

The House of the Dead 4 wnosi parę nowych elementów do rozgrywki. W dalszym ciągu mamy do czynienia z typowym „celowniczkiem”, w którym postacie poruszają się automatycznie, a my skupiamy się na strzelaniu do wrogów. Bohaterowie mogą skorzystać z wielu rodzajów broni oraz granatów. Obsługa każdej z nich jest możliwa zarówno przy pomocy pada, jak i kontrolera PlayStation Move. Nowym elementem jest system strzałów krytycznych, zachęcających do celowania w głowy przeciwników dla premii punktowych.

W grze jak zwykle nie brakuje zombie i potworów. Przeciwnicy atakują na różne sposoby i starają się zaskoczyć graczy. W wielu scenach nie wystarczy samo strzelanie – musimy też np. odepchnąć wrogów, potrząsając kontrolerem. Wbrew pozorom, produkcja nie jest całkowicie liniowa, gdyż w paru sytuacjach możemy obrać jedną z kilku dostępnych dróg. To sprawia, że warto powtórzyć grę, aby poznać alternatywny przebieg zdarzeń. Poszczególne poziomy skrywają też sporo sekretów – np. skrzyń ze skarbami lub życiami.

Wydanie The House of the Dead 4 z PlayStation Network bazuje na pierwowzorze sprzed lat, więc nie oferuje najlepszej grafiki. Autorzy starali się jednak odrobinę ją podrasować – całość została przystosowana do rozdzielczości HD. Specjalnym dodatkiem jest wspomniane wsparcie dla kontrolera PlayStation Move, który zastępuje pistolety, jakie były częścią gry w oryginalnej wersji z salonów arcade. Kolejną nowością są trofea.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do The House of the Dead 4

Klasyfikacja PEGI The House of the Dead 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The House of the Dead 4

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network