Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2011, 12:05

autor: Sarge

Konami wyda w tym roku cztery gry w cyfrowej dystrybucji

Firma Konami ujawniła swoje plany wydawnicze na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o produkcje rozprowadzane metodą cyfrowej dystrybucji. Dzięki temu poznaliśmy cztery tytuły, jakie zostaną udostępnione tą drogą jeszcze w tym roku.

Firma Konami ujawniła swoje plany wydawnicze na najbliższe miesiące, jeśli chodzi o produkcje rozprowadzane metodą cyfrowej dystrybucji. Dzięki temu poznaliśmy cztery tytuły, jakie zostaną udostępnione tą drogą jeszcze w tym roku.

Konami wyda w tym roku cztery gry w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1
Leedmees

Pierwszym z nich jest Leedmees (nazwa robocza), którego premiera zaplanowana jest na tegoroczne lato. To gra logiczna przygotowywana z myślą o kontrolerze Kinect. Musimy w niej pomóc tytułowym stworkom w przedostaniu się na koniec każdego z ponad 50 poziomów (oraz 12 dodatkowych etapów dla trybu kooperacji). Jest to o tyle problematyczne, że nie zamierzają one przestawać maszerować, przez co jesteśmy zmuszeni skierować ich w dobrą stronę i uniknąć pułapek.

Zasady rozgrywki na pierwszy rzut oka przypominają popularny cykl Lemmings. Produkcja Konami wyróżnia się jednak tym, że do zabawy wykorzystamy własne ciało. Przykładowo, most „zbudujemy” układając poziomo ręce przed telewizorem. Własną dłonią wciśniemy też przełączniki otwierające lub zamykające kolejne przejścia. Nietrudno się domyśleć, że Leedmees ukaże się wyłącznie na Xbox Live Arcade.

Konami wyda w tym roku cztery gry w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #2
BurgerTime World Tour

Latem zadebiutuje także BurgerTime World Tour – wznowienie klasyka z 1982 roku, którego opracowaniem zajęło się MonkeyPaw Games. Wcielamy się w szefa kuchni Petera Peppera i przebiegając po różnych składnikach rozmieszczonych na niewielkiej planszy, musimy jak najszybciej „złożyć” całego hamburgera. Gra otrzyma odświeżoną w stosunku do oryginału oprawę graficzną i ukaże się na PlayStation Network, Xbox Live Arcade, WiiWare oraz pecetach (prawdopodobnie Steam).

Jesienią na PlayStation Network i Xbox Live Arcade zadebiutuje Zombie Apocalypse 2 – kontynuacja strzelaniny z zombiakami w roli głównej, za którą tym razem stoi studio Backbone Entertainment. W tej pozycji ujrzymy czterech nowych bohaterów, którzy będą musieli przetrwać inwazję nieumarłych na nieznanej wyspie.

Konami wyda w tym roku cztery gry w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #3
Puddle

Ostatnią produkcją, jaką Konami wyda w cyfrowej dystrybucji jeszcze w tym roku, jest Puddle autorstwa Neko Entertainment. To kolejna pozycja wymagająca wysilenia szarych komórek, jako że nasze zadanie polegać ma na bezpiecznym przetransportowaniu przepływającej cieczy do wyznaczonego celu. Sporym utrudnieniem będą oddziałujące na nią prawa fizyki, które skutecznie przeszkodzą w wypełnieniu misji. Warto dodać, że tytuł wygrał swego czasu w konkursie gier niezależnych organizowanym w ramach 2010 Independent Games Festival Student Showcase.