Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dragon Ball Evolution (PSP)
OkładkaDragon Ball Evolution (PSP)

Dragon Ball Evolution PSP

Stworzona przez zespół Dimps Corporation bijatyka, oparta na filmie pod tym samym tytułem. Obie produkcje korzystają z licencji popularnej na całym świecie mangi autorstwa Akiry Toriyamy.

Bijatyki | filmy | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Evolution Premiera PSP

19marca2009

producent: Dimps Corporation wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dragonball Evolution to bijatyka oparta na filmie fabularnym pod tym samym tytułem. Oba produkty zostały stworzone na podstawie znanego japońskiego serialu animowanego Dragon Ball. Za stworzenie elektronicznej wersji nowej historii rozgrywającej się w tym uniwersum odpowiada studio Dimps Corporation.

W grze wcielamy się w postać charakterystycznego Goku, który jak zwykle ratuje świat przed zagładą. Fabuła filmu i jego elektronicznej wersji nawiązuje do wczesnej serii Dragon Balla, a więc opowiada o niecnych zamiarach złego Lorda Piccolo. Odważny Goku musi zebrać mityczne siedem Smoczych Kul, posiadających niesamowitą moc spełniania życzeń. Tylko one mogą uratować ludzkość przed zagładą. Przygoda w Story Mode została ukazana w formie krótkich walk i przerywników fabularnych, prowadzących do ostatecznego pojedynku z głównym przeciwnikiem.

Tytuł zawiera łatwy i niezbyt skomplikowany w obsłudze system walki, będący jednocześnie sporym wyzwaniem dla bardziej wymagających użytkowników. Podczas pojedynków wykorzystujemy nie tylko konwencjonalne ciosy, ale także charakterystyczną energię Ki, pozwalającą chociażby na miotanie energią we wrogów (np. słynne Kamehameha). Każda z postaci otrzymała także kilka dodatkowych wskaźników i możliwość ładowania energii (potrzebnej do wykonywania potężnych ataków).

Oprócz możliwości wcielenia się w Goku (Story Mode), twórcy przygotowali także kilka innych form zabawy. W Arcade Mode walczymy z kilkoma kolejnymi przeciwnikami. Ciekawy jest też tryb Mission, w którym musimy wypełniać rozmaite wyzwania, odblokowujące dodatkową zawartość. Trening natomiast pozwala szkolić własne umiejętności w zakresie walki. Możemy je później wypróbować w pojedynku z innym graczem w sieci lokalnej.

Naturalnie ważnym elementem gry są rozmaite dostępne postacie. W tej odsłonie serii o Dragon Ballu możemy po raz pierwszy wcielić się w bojową wersję Bulmy. Oprócz niej pojawią się: Roshi, Piccolo, Yamcha, Chi Chi, Mai, Grandpa Gohan, Oozaru. Całość została opracowana przy wykorzystaniu bardzo przeciętnej grafiki. Produkt jest utrzymany w filmowej stylistyce, więc znane mangowe postacie zostały zastąpione wizerunkami aktorów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 2,8 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.