Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSP
Okładka Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road (PSP)

Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road PSP

Kolejna odsłona cyklu bijatyk tworzonych przez zespół Dimps Corporation z myślą o konsoli PlayStation Portable. Produkcję oparto na popularnej na całym świecie mandze autorstwa Akiry Toriyamy.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

20marca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road jest kontynuacją bijatyki, wydanej w 2006 roku wyłącznie na platformie PlayStation Portable i należącej do serii, znanej również m.in. posiadaczom PlayStation 2. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z produktem, bazującym na dalekowschodnich komiksach i filmach animowanych spod znaku Dragon Ball Z. Należy więc spodziewać się widowiskowych walk mnóstwa rozmaitych bohaterów, dysponujących nadprzyrodzonymi mocami.

Głównym elementem omawianego produktu jest tryb fabularny, przedstawiający alternatywną historię, związaną z postacią Trunksa. Przez kilka emocjonujących godzin poznajemy dzieje syna Bulmy i Vegety, nie zaprezentowane nigdy dotąd pod szyldem DBZ. Ponadto wśród siedmiu dostępnych trybów rozgrywki są też takie, pozwalające na pokierowanie innymi popularnymi wojownikami (np. Goku, Piccolo, Dabura, Broly i Buu). Podstawowych postaci jest dokładnie osiemnaście, aczkolwiek zdecydowana większość z nich może się jeszcze transformować i przybierać w ten sposób potężniejsze formy.

Tryb single player znakomicie uzupełnia opcja zabawy wieloosobowej, pozwalająca na pojedynkowanie się z innymi posiadaczami PSP za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi. Podczas rozgrywki, ukazanej z perspektywy TPP, cieszy oko trójwymiarowa grafika, wykonana w technologii cel-shading. Kreskówkową oprawę wizualną znakomicie uzupełniają dynamiczne ścieżki muzyczne i charakterystyczne efekty dźwiękowe, doskonale znane entuzjastom animowanego serialu Dragon Ball Z.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Ball Z: Shin Budokai - Another Road

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Europejska premiera Dragon Ball Z: Shin Budokai 2 zapowiedziana na maj
Europejska premiera Dragon Ball Z: Shin Budokai 2 zapowiedziana na maj

wiadomość20 lutego 2007

Firma Atari ogłosiła, że europejska premiera gry Dragon Ball: Shin Budokai 2 została zaplanowana na maj 2007 roku. Ukaże się ona zatem niemal równo w rok od momentu wprowadzenia do sprzedaży pierwszej odsłony Shin Budokai.

Sequel Dragon Ball Z: Shin Budokai dla posiadaczy PSP i NDS?

wiadomość6 stycznia 2007

Na konsolach stacjonarnych (PlayStation 2 i Wii) gra się ostatnio w Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2, natomiast na przenośnej platformie PlayStation Portable działa Dragon Ball Z: Shin Budokai. Obie pozycje stanowią efektowne bijatyki, oparte na popularnym cyklu komiksów i filmów animowanych, a ta ostatnia już wkrótce powinna doczekać się kontynuacji.