Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWiiPS3X360
Okładka Grand Slam Tennis (Wii)
OkładkaGrand Slam Tennis (Wii)

Grand Slam Tennis

Tennis jest pierwszą w historii grą ze stajni Electronic Arts, podejmującą tematykę tenisa ziemnego. Jako jedyny produkt na rynku posiada on oficjalną licencję turnieju wimbledońskiego.

Sportowe | tenis | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Slam Tennis Premiera

8cze2009

Wii

18paź2011

PS3 X360

Grand Slam Tennis to zabawny i bardzo zręcznościowy symulator tenisa. Grę opracował kanadyjski oddział firmy Electronic Arts, która odpowiada również za jej wydanie. Studio mieszczące się w Vancouver stworzyło w przeszłości kilka odsłon serii FIFA, NBA oraz takie produkcje jak: Fight Night: Round 4, EA Playground.

W Grand Slam Tennis otrzymujemy możliwość zarówno stworzenia własnego początkującego zawodnika, jak i wcielenia się w bardzo znanych, profesjonalnych graczy. Wśród nich dostępne są takie sławy męskiego tenisa jak chociażby: Rafa Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic, Andy Roddick, Jo Tsonga i wiele innych. Kobiety reprezentują natomiast: Serena Williams, Venus Williams, Ana Ivanovic, Maria Sharapova. Pojawiają się również legendarne postacie tego sportu: Pete Sampras, Bjorn Borg, John McEnroe, Boris Becker oraz Stefan Edberg. Twórcy wiernie odtworzyli styl gry i różne preferencje na korcie każdego profesjonalnego sportowca, dzieląc ich na specjalistów w różnych dziedzinach (serwowanie, gra defensywna lub ofensywna i inne).

Podczas zabawy możemy wykreować i rozwinąć własnego zawodnika, biorąc udział w rozbudowanym trybie kariery. Największym i ostatecznym sukcesem jest naturalnie wygranie wszystkich czterech Wielkich Szlemów, czyli najważniejszych turniejów w światowym tenisie. Każdy z nich został przeniesiony do wirtualnej postaci z dużą dbałością o szczegóły. Grand Slam Tennis jest pierwszym przedstawicielem gatunku, w którym pojawia się oficjalna wersja turnieju Wimbledon. Oprócz niego możemy stanąć w szranki na kortach US Open, Australian Open i Rolland Garros.

Poza wielkimi turniejami i zawodami możemy wziąć udział w różnych zabawnych wyzwaniach, odpowiadających poszczególnym formom treningu. Pozwalają one poprawić umiejętności stworzonego zawodnika i dzięki temu zwiększyć jego szansę na osiągnięcie sukcesu. Spory wpływ na przebieg meczu mają nie tylko zdolności sportowców, ale i inne czynniki, jak chociażby rodzaj nawierzchni. Typ podłoża w dużym stopniu determinuje szanse poszczególnych tenisistów na wygraną, gdyż określa prędkość i dynamikę rozgrywki.

Ważnym aspektem gry jest sposób sterowania naszym zawodnikiem. Autorzy postawili przede wszystkim na prostotę i intuicyjność. Specyficzne podejście sprawia, że wzięcie udziału w wirtualnym meczu nie sprawi większych problemów nawet osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu zabawą.

Gra została zrealizowana w bardzo rozrywkowej stylistyce, więc wszyscy gracze, chociaż przypominają swoich prawdziwych odpowiedników, wyglądają dość zabawnie i nieproporcjonalnie. Twórcy wiernie odtworzyli poszczególne korty i wyposażenie zawodników (czyli przede wszystkim rakiety tenisowe), dodając do tego żywo reagującą publiczność oraz całą oprawę wizualną związaną z danymi zawodami. Ciekawym dodatkiem jest również rozbudowany tryb rozgrywki sieciowej, w którym możemy zmierzyć się z innymi miłośnikami wirtualnego tenisa z całego świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Grand Slam Tennis cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Grand Slam Tennis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Grand Slam Tennis Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii MotionPlus
PS3
X360
Wii