Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Mystery Case Files: 13th Skull (PC)
OkładkaMystery Case Files: 13th Skull (PC)

Mystery Case Files: 13th Skull PC

Gra wchodząca w skład znanego cyklu Mystery Case Files, który łączy elementy gatunku „hidden object" z przygodowymi. Tym razem musimy udajemy się do Luizjany, aby zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mystery Case Files: 13th Skull Premiera PC

25listopada2010

producent: Big Fish Games wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Mystery Case Files: 13th Skull

Machinarium

Drawn: The Painted Tower

Echa Udręki

Mystery Case Files: 13th Skull to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii typu „hidden object". Gra kontynuuje trend z dwóch poprzednich odsłon (Return to Ravenhearst oraz Dire Grove) wzbogacając rozgrywkę bardzo silnie zarysowanym wątkiem przygodowym.

Fabuła obraca się wokoło rodziny Lawsonów, która niedawno wprowadziła się do starej rezydencji w stanie Luizjana. Wkrótce potem w tajemniczych okolicznościach znika bez śladu Marcus Lawson. Jego żona Sarah nam właśnie powierza zadanie odnalezienia męża. Jedyną poszlaką, jaką dysponujemy jest informacja od córki małżeństwa. Magnolia Lawson wierzy bowiem, że jej ojciec porwany został przez ducha zmarłego przed wiekami pirata, który próbuje teraz odzyskać utracony dawniej skarb.

Najnowsza część serii Mystery Case Files podąża ścieżką wytyczoną przez dwie poprzednie części. Autorzy zadbali o bardzo rozbudowaną warstwę fabularną oraz zapewnili graczom sporą swobodę poruszania. W ten sposób otrzymaliśmy grę, która w rzeczywistości jest pełnowymiarową, choć uproszczoną przygodówką. Zabawa opera się na dokładnym zwiedzaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Te ostatnie mają postać zarówno typowego dla gatunku „hidden object" wyszukiwania na ekranie wymienionych na liście obiektów, jak i tradycyjnych przygodowych wyzwań polegających na odpowiednim używaniu znalezionych przedmiotów. Twórcy nie zapomnieli też o mniej doświadczonych graczach - dzięki brakowi limitów czasowych i rozbudowanemu systemowi podpowiedzi z ukończeniem przygody poradzą sobie nie tylko weterani gatunku.

Mystery Case Files: 13th Skull może pochwalić się wysokiej jakości ręcznie malowaną grafiką, która dodatkowo wzbogacona została szeregiem cieszących oko animacji. Ponadto stronę wizualną uatrakcyjnia wykorzystanie żywych aktorów do odgrywania wszystkich występujących w grze postaci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mystery Case Files: 13th Skull: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mystery Case Files: 13th Skull Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 778 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7