Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2011, 09:16

autor: Kono

Dobre wyniki sprzedaży Rayman Origins pomogą Beyond Good & Evil 2

Tony Key podczas rozmowy z serwisem IndustryGamers ujawnił, że dobra sprzedaż Rayman Origins pomoże Michelowi Ancelowi przy tworzeniu kontynuacji Beyond Good & Evil. Komercyjny sukces najnowszych przygód Raymana miałby zapewnić deweloperowi większą swobodę i możliwość powiększenia zespołu.

Tony Key, kierownik do spraw sprzedaży w firmie Ubisoft, powiedział, że komercyjny sukces gry Rayman Origins może bardzo pomóc powstającemu już dość długo Beyond Good & Evil 2. Co łączy te dwie produkcje? Twórcą jednej i drugiej jest legendarny deweloper – Michel Ancel.

Tony Key podczas rozmowy z serwisem IndustryGamers ujawnił, że Ancel otrzyma większą swobodę działania w zakresie tworzenia Beyond Good & Evil 2 i możliwość rozbudowy zespołu deweloperów, jeśli tylko sprzedaż Rayman Origins będzie zadowalająca. Key zauważył też, że chociaż pierwsza część Beyond Good & Evil miała niecodzienny styl, to mechanika rozgrywki trafiała raczej do dorosłych. Z kolei Rayman Origins bardziej spodoba się młodszym odbiorcom.

Dobre wyniki sprzedaży Rayman Origins pomogą Beyond Good & Evil 2 - ilustracja #1

Osoby, które cierpliwie oczekują na Beyond Good & Evil 2 z pewnością powinny ucieszyć się faktem, że pierwsza odsłona serii, która trafiła kilka miesięcy temu na Xbox Live i PlayStation Store sprzedaje się tam bardzo dobrze. Tym samym, baza potencjalnych nabywców „dwójki” jest najprawdopodobniej większa, niż w przypadku części pierwszej.

Aktualnie ciężko przewidzieć, jak będzie wyglądać sprzedaż Rayman Origins. Gra zadebiutuje w przyszłym tygodniu, co niezbyt dobrze jej wróży biorąc pod uwagę prawdziwą nawałnicę bardzo dobrych tytułów, która właśnie trwa. Być może jednak skierowanie Rayman Origins do młodszej publiczności zapewni produkcji Ancela przyzwoity wynik.

Przypominamy, że w zamierzeniach Ancela, seria Beyond Good & Evil miała być trylogią. Niezbyt dobra sprzedaż pierwszej części na poprzedniej generacji konsol spowolniła nieco prace nad tym cyklem. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli Rayman Origins sprzeda się świetnie, to na Beyond Good & Evil 2 będziemy musieli jeszcze jakiś czas poczekać, gdyż, jak wspomniał kilka tygodni temu Ancel, obecna generacja konsol nie jest wystarczająco mocna, by sprostać jego wizji.