Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 listopada 2011, 10:22

autor: Kono

Przenoszenie gier z PSP na PlayStation Vita nie będzie darmowe

Firma Sony ujawniła szczegóły dotyczące programu UMD Passport, który umożliwi przenoszenie naszej kolekcji gier z PSP na PlayStation Vita. Transfer tytułów na nową konsolę Sony nie będzie jednak bezpłatny.

Firma Sony ujawniła kilka szczegółów dotyczących programu UMD Passport, który umożliwi posiadaczom konsoli PSP zarejestrowanie gier z dysków UMD, a następnie ściągnięcie ich na PlayStation Vita. Proces ten jednak nie będzie darmowy.

Innymi słowy, koncern Sony ma zamiar pobierać od graczy opłatę za możliwość zagrania w posiadane przez nich tytuły z PSP na PlayStation Vita. Co ciekawe, koszt transferu nie będzie stały. Średnio będziemy musieli zapłacić 13 dolarów (około 42 złote) za jedną grę. Warto jednak zaznaczyć, że mogą trafić się zarówno droższe, jak i tańsze w przenoszeniu tytuły.

Przenoszenie gier z PSP na PlayStation Vita nie będzie darmowe - ilustracja #1

Aktualnie program UMD Passport został zapowiedziany tylko dla rynku japońskiego, jednak możemy przypuszczać, że mieszkańcy Europy i Ameryki również otrzymają taką możliwość. Przedstawiciele firmy Sony poinformowali, że wśród tytułów, które będziemy mogli przenieść z PSP na PlayStation Vita znajdą się m.in. Colin McRae: DiRT 2, Gran Turismo, Dead or Alive Paradise oraz Patapon 3. Finalnie program UMD Passport ma objąć około 200 produkcji takich firm jak Square Enix, Capcom, Konami i Sega.

Aby przenieść grę z dysku UMD i następnie pobrać ją na PlayStation Vita będziemy potrzebowali konsoli PlayStation Portable. To na nią ściągniemy aplikację pozwalającą zarejestrować tytuł, który posiadamy w wersji fizycznej, na naszym koncie PlayStation Network. Po udanej rejestracji i uiszczeniu opłaty otrzymamy możliwość pobrania tytułu na PlayStation Vita.

Przypominamy, że PlayStation Vita zadebiutuje w Japonii 17 grudnia. Mieszkańcy Europy i Ameryki Północnej będą musieli poczekać do 22 lutego 2012 roku. Konsola będzie dostępna w wersji podstawowej i z wbudowanym modułem 3G. Ceny w Europie wyniosą odpowiednio 249,99 i 299,99 euro. W Polsce PS Vita wyceniono na 999zł i 1199zł