Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 11:53

autor: Hed

PlayStation Vita – będą gry z Androida i imponujący system Remote Play

Firma Sony zademonstrowała ciekawą opcję Remote Play, dzięki której będziemy mogli grać w gry z PlayStation 3 na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Oprócz tego, dowiedzieliśmy się, że na nowej platformie pojawią się produkcje z systemu operacyjnego Android.

Gry z systemu Android trafią na najnowszą konsolę Sony, czyli PlayStation Vita. Koncern zamierza wypuścić nową wersję oprogramowania PlayStation Suite dla deweloperów i umożliwić im tworzenie tytułów kompatybilnych z nową platformą. Firma pokazała także w akcji funkcję Remote Play, dzięki której pogramy w gry z PlayStation 3 na urządzeniu przenośnym.

Pomysł na powiązanie PlayStation Vita z produkcjami prosto z Android Market został przybliżony pokrótce przez Kissei Matsumoto z Sony na imprezie Tokyo Game Show. Podczas prezentacji zorganizowanej przez firmę na scenie pojawiło się dwóch deweloperów, którzy zagrali w prostą strzelankę na dwóch platformach: smartfonie Xperia Play oraz nowej konsoli przenośnej Vita.

Android Market nie jest tak rozwinięty jak App Store, ale otrzymuje coraz ciekawsze produkcje, więc jego obecność na PlayStation Vita wydaje się ciekawym dodatkiem. W końcu możliwość zagrania w takie hity jak Game Dev Story na przenośnej konsoli na pewno doda jej uroku. Pytanie brzmi, czy deweloperzy zainteresują się nową platformą.

PlayStation Vita – będą gry z Androida i imponujący system Remote Play  - ilustracja #1

Źródło: 4gamer.net.

Drugą ciekawostką dotyczącą PlayStation Vita jest system Remote Play, dzięki któremu będziemy mogli grać na przenośnym urządzeniu w gry z dużej konsoli. Tego typu rozwiązanie było w pewnym zakresie dostępne na PSP, ale umożliwiało odpalenie bardzo niewielu tytułów i sprowadzało się głównie do obsługi interfejsu.

W przypadku PlayStation Vita otrzymamy znacznie większe możliwości. Podczas konferencji Shuhei Yoshida z Sony zagrał na PlayStation Vita w grę Killzone 3 odpaloną na konsoli PlayStation 3 (krótki film znajdziecie tutaj). Gra wyglądała naprawdę dobrze, chociaż pojawiały się pewne opóźnienia w przesyłanym obrazie. Część przycisków z pada została przeniesiona na ekran dotykowy.

W kolejnej części prezentacji pokazano poziom z LittleBigPlanet 2. Jedna z osób grała przy pomocy kontrolera Dual Shock na PlayStation 3, a druga prowadziła samolot na ekranie PlayStation Vita. Gracz uzbrojony w mniejszą konsolę musiał pomagać Sackboy’owi w przedostaniu się przez poziom. Vita poradzi sobie też ze streamingiem filmów z PS3.

PlayStation Vita – będą gry z Androida i imponujący system Remote Play  - ilustracja #2

Źródło: 4gamer.net.

Pomysły kojarzą się z konkurencyjną konsolą Wii U, chociaż trzeba pamiętać, że już PSP i PS3 dogadywały się między sobą w pewnym zakresie. Dopiero teraz ta technologia nabiera jednak kształtu. Prace nad Remote Play trwają, więc można mieć nadzieję na kilka innych funkcji. Reszta pozostaje w rękach deweloperów, którzy muszą stworzyć odpowiednie gry.

  1. Więcej informacji o PlayStation Vita z Tokyo Game Show 2011

Ostatnia aktualizacja: 2011-09-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.