Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 11:57

autor: ElMundo

Zimowa gra sportowa na Kinecta i Move

Winter Stars – produkcja studia 49Games (autorzy serii Winter Sports, RTL Ski Jumping i Summer Challenge) traktująca o zimowych dyscyplinach sportowych – pojawi się pod koniec tego roku i pozwoli na zabawę z użyciem kontrolerów ruchowych Kinect oraz PlayStation Move.

Niemiecki deweloper 49Games, specjalizujący się w różnego rodzaju grach sportowych (serie Winter Sports, Summer Challenge, RTL Ski jumping) poinformował, że pod koniec tego roku na półkach sklepowych pojawi się Winter Stars – symulacja zimowych dyscyplin sportowych.

Zimowa gra sportowa na Kinecta i Move - ilustracja #1

Gra zawierać będzie 11 różnorodnych dyscyplin, wśród których znajdziemy m.in. łyżwiarstwo figurowe, curling, skoki narciarskie czy biathlon, a zmagania zostaną rozegrane na 18 odpowiednio zaprojektowanych arenach. Do dyspozycji dostaniemy także fabularyzowaną karierę, w której zdobyte punkty wymienimy na specjalne ulepszenia wpływające na możliwości zawodnika. Produkcja 49Games pozwoli także na rozgrywkę w trybie multiplayer czterem graczom jednocześnie, a nowością w stosunku do innych produkcji niemieckiego studia jest specjalny moduł, w którym zawodnicy charakteryzujący się różnymi umiejętnościami oraz doświadczeniem mogą odpowiednio dostosować poziom trudności, co pozwoli toczyć wyrównaną rywalizację.

Zimowa gra sportowa na Kinecta i Move - ilustracja #2

Miłośników aktywnej zabawy przed ekranami telewizorów z pewnością ucieszy fakt, że Winter Stars będzie obsługiwać kontrolery ruchowe Kinect oraz Move, przeznaczone odpowiednio dla Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Wersja na Nintendo Wii wykorzysta możliwości deski Balance Board, co pozwoli na jeszcze dokładniejsze oddanie ducha sportowej rywalizacji. Premierę gry zaplanowano na końcówkę tego roku, więc miłośnicy wirtualnego szusowania po białym puchu i ślizgania po gładkiej lodowej tafli powinni powoli szykować fundusze.

Wygląda na to, że w najbliższych miesiącach czeka nas prawdziwa ofensywa gier sportowych spod znaku 49Games – niemiecki deweloper został wykupiony przez specjalizującą się w grach przeglądarkowych firmę BigPoint (War of Titans, Sea Fight, Drakensang Online), co z pewnością zagwarantuje stały przypływ gotówki i pozwoli stworzyć bardziej dopracowane produkcje.