Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka War of Titans (WWW)
OkładkaWar of Titans (WWW)

War of Titans WWW

War of Titans to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej darmowa gra akcji w konwencji MMO, wyprodukowana przez firmę Bigpoint. Gracze wcielają się w nieustraszonych gladiatorów toczących pojedynki na starożytnych arenach.

RPG | zagraj za darmo | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War of Titans Premiera WWW

2listopada2009

pudełko PL

2listopada2009

producent: Bigpoint wydawca: Bigpoint wydawca PL: Bigpoint Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

War of Titans to przeglądarkowa gra akcji, stworzona przez firmę Bigpoint na modłę produkcji z gatunku hack’n’slash (np. marka Diablo). Pod względem fabularnym mamy tu do czynienia z tytułem osadzonym w realiach Starożytnego Rzymu.

W War of Titans gracz wciela się w postać gladiatora, a głównym celem rozgrywki jest rozwój bohatera, uczynienie z niego tytana oraz zdobycie chwały – wartości niezwykle pożądanej w czasach starożytnych. Twórcy oddali do dyspozycji gracza czterech wojowników – w tym trzech gladiatorów oraz jedną amazonkę. Różnice pomiędzy nimi ograniczają się do kwestii wizualnych, ponieważ wszelkie elementy takie jak statystyki bądź też dostęp do nowych rodzajów broni i pancerza, uzależnione są w pełni od działań i decyzji gracza podejmowanych już po rozpoczęciu zabawy.

Rozgrywka podzielona jest na dwa główne tryby – PvE oraz PvP. Pierwsza opcja wiąże się z wykonywaniem questów zlecanych w miastach, które odwiedza się przemierzając podzieloną na prowincję mapę starożytnego świata. Dostęp do tych ostatnich uzależniony jest w pełni od aktualnego poziomu doświadczenia. Podobnie jest z questami, które odblokowuje się awansując na kolejne levele. Z uwagi na to, że ich liczba przypadająca na poszczególne poziomy doświadczenia jest mocno ograniczona, sporo czasu jesteśmy zmuszeni spędzać na walkach toczonych w specjalnych arenach. Rywalizujemy na nich z dzikimi zwierzętami (dzikami, lwami, niedźwiedziami), gladiatorami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję oraz z innymi graczami (PvP).

Starcia prowadzone są w czasie rzeczywistym, na modłę rozgrywki znanej z hack’n’slashy. Gracz przemierza w ich trakcie pole bitwy, zbierając dobra (srebrne i złote monety, tzw. jackpot oraz worki z bonusami) i ściera się z przeciwnikami. W przypadku trudniejszych walk niezwykle istotne jest wykorzystywanie obiektów znajdujących się na arenie – drzew, krzewów, różnorakich maszyn bojowych oraz innych przeszkadzajek (niemal wszystkie one pełnią jednak wyłącznie rolę dekoracji).

Karta postaci – w grze określona mianem „Depot” – to miejsce, w którym gracz zarządza swoim bohaterem. To tutaj uzdrawia postać i reperuje uszkodzony pancerz (wydając nań złote monety), ingeruje w ekwipunek dokonując m.in. wyboru broni, a także kształtuje kierunek rozwoju bohatera rozbudowując jego statystyki – umiejętności oraz cechy (np. siłę, szybkość, zręczność). W każdej chwili może również skorzystać z Rynku, za pośrednictwem którego nabywa broń, pancerz i przedmioty specjalne. War of Titans umożliwia też stworzenie bądź też dołączenie do istniejącego klanu.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe War of Titans: 16+

War of Titans Wymagania sprzętowe

WWW

WWW

  • Wykorzystuje:
  • przeglądarka internetowa