Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOWWW
Okładka War of Titans (WWW)

War of Titans WWW

War of Titans to dostępna z poziomu przeglądarki internetowej darmowa gra akcji w konwencji MMO, wyprodukowana przez firmę Bigpoint. Gracze wcielają się w nieustraszonych gladiatorów toczących pojedynki na starożytnych arenach.

RPG | zagraj za darmo

WWW
Okładka War of Titans (WWW)

producent: Bigpoint

wydawca: Bigpoint

wydawca PL: Bigpoint

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

2listopada2009

2listopada2009

pudełko PL

War of Titans to przeglądarkowa gra akcji, stworzona przez firmę Bigpoint na modłę produkcji z gatunku hack’n’slash (np. marka Diablo). Pod względem fabularnym mamy tu do czynienia z tytułem osadzonym w realiach Starożytnego Rzymu.

W War of Titans gracz wciela się w postać gladiatora, a głównym celem rozgrywki jest rozwój bohatera, uczynienie z niego tytana oraz zdobycie chwały – wartości niezwykle pożądanej w czasach starożytnych. Twórcy oddali do dyspozycji gracza czterech wojowników – w tym trzech gladiatorów oraz jedną amazonkę. Różnice pomiędzy nimi ograniczają się do kwestii wizualnych, ponieważ wszelkie elementy takie jak statystyki bądź też dostęp do nowych rodzajów broni i pancerza, uzależnione są w pełni od działań i decyzji gracza podejmowanych już po rozpoczęciu zabawy.

Rozgrywka podzielona jest na dwa główne tryby – PvE oraz PvP. Pierwsza opcja wiąże się z wykonywaniem questów zlecanych w miastach, które odwiedza się przemierzając podzieloną na prowincję mapę starożytnego świata. Dostęp do tych ostatnich uzależniony jest w pełni od aktualnego poziomu doświadczenia. Podobnie jest z questami, które odblokowuje się awansując na kolejne levele. Z uwagi na to, że ich liczba przypadająca na poszczególne poziomy doświadczenia jest mocno ograniczona, sporo czasu jesteśmy zmuszeni spędzać na walkach toczonych w specjalnych arenach. Rywalizujemy na nich z dzikimi zwierzętami (dzikami, lwami, niedźwiedziami), gladiatorami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję oraz z innymi graczami (PvP).

Starcia prowadzone są w czasie rzeczywistym, na modłę rozgrywki znanej z hack’n’slashy. Gracz przemierza w ich trakcie pole bitwy, zbierając dobra (srebrne i złote monety, tzw. jackpot oraz worki z bonusami) i ściera się z przeciwnikami. W przypadku trudniejszych walk niezwykle istotne jest wykorzystywanie obiektów znajdujących się na arenie – drzew, krzewów, różnorakich maszyn bojowych oraz innych przeszkadzajek (niemal wszystkie one pełnią jednak wyłącznie rolę dekoracji).

Karta postaci – w grze określona mianem „Depot” – to miejsce, w którym gracz zarządza swoim bohaterem. To tutaj uzdrawia postać i reperuje uszkodzony pancerz (wydając nań złote monety), ingeruje w ekwipunek dokonując m.in. wyboru broni, a także kształtuje kierunek rozwoju bohatera rozbudowując jego statystyki – umiejętności oraz cechy (np. siłę, szybkość, zręczność). W każdej chwili może również skorzystać z Rynku, za pośrednictwem którego nabywa broń, pancerz i przedmioty specjalne. War of Titans umożliwia też stworzenie bądź też dołączenie do istniejącego klanu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe War of Titans

16+

Wymagania sprzętowe War of Titans

WWW

Wykorzystuje: przeglądarka internetowa