Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2011, 12:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

LucasArts rekrutuje ludzi do pracy nad trzema grami: powietrzną grą akcji, action-adventure i FPS

Na łamach strony internetowej Lucasfilm Recruiting pojawiły się trzy ogłoszenia o pracę nad grami wideo. Nowi pracownicy zespołu mają pomóc stworzyć pierwszoosobową strzelaninę, przedstawiciela gatunku action-adventure oraz powietrzną grę akcji.

Firma LucasArts poszukuje wykwalifikowanych osób, mogących wesprzeć ją w produkcji trzech różnych projektów. Pozwala to przypuszczać, że znany deweloper przygotowuje w tajemnicy kilka tytułów naraz.

Na stronie internetowej Lucasfilm Recruiting pojawiły się trzy ogłoszenia o pracę. Poszukiwani są pracownicy na różne stanowiska, zdolni pomóc stworzyć pierwszoosobową strzelaninę, tytuł z gatunku action-adventure oraz powietrzną grę akcji. Nie podano przy tym żadnych szczegółów na temat produkcji.

LucasArts rekrutuje ludzi do pracy nad trzema grami: powietrzną grą akcji, action-adventure i FPS - ilustracja #1

Nie jest to pierwsza tego typu informacja, jaka pojawiła się ostatnio w Internecie. W zeszłym miesiącu firma LucasArts poszukiwała ludzi do pracy nad nieznaną produkcją RPG ze światem o otwartej strukturze. Wielu graczy z nadzieją zaczęło wtedy wypatrywać ewentualnej zapowiedzi Star Wars: Knights of the Old Republic 3, ale do niczego takiego nie doszło.

Tak aktywna rekrutacja pracowników przez uznanego dewelopera może wskazywać na to, że niedługo doczekamy się ogłoszenia nowych projektów. Niekoniecznie muszą być to produkcje związane z uniwersum Gwiezdnych Wojen, jako że zespół ma na swoim koncie także wiele innych tytułów. Wystarczy wspomnieć o serii The Secret of Monkey Island i jej reedycjach, czy kolejnych odsłonach przygód Indiany Jonesa.

Oficjalnie wiadomo, że LucasArts pracuje obecnie nad grą Kinect Star Wars, dedykowaną popularnemu kontrolerowi Microsoftu. Firma nadzoruje także deweloping Star Wars: The Old Republic, tytułu opracowywanego przez studio BioWare.