Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2016, 11:59

Hide and Shriek - zapowiedziano multiplayerowy horror studia FunCom

Zespół FunCom poinformował, że pracuje nad multiplayerowym horrorem Hide and Shriek. W nim dwóch graczy wcieli się w uczniów szkół magicznych, którzy spróbują znaleźć sposób na wystraszenie rywala na śmierć.

Znane z takich gier jak The Secret World czy Age of Conan studio Funcom zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazał się nim nastawiony na rozgrywki multiplayer nietypowy horror zatytułowany Hide and Shriek. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ukaże się już niedługo, bo pod koniec tego miesiąca. Tym samym zespół tworzy dla siebie pewnego rodzaju tradycję, gdyż w zeszłym roku również wypuścił grę grozy (The Park) akurat na Halloween.

Gra obracać się będzie wokół rywalizacji dwóch magicznych szkół - liceum w High Springs oraz akademii w Innsmouth. Zgodnie z lokalną tradycją, w Halloween uczniowie obu z nich pod osłoną nocy spróbują zakraść się do budynku przeciwnej drużyny i nastraszyć znajdujące się tam osoby.

Zostanie to zrealizowane w formie sieciowych starć jeden na jednego, trwających około dziesięć minut. Zadaniem każdej ze stron znalezienie sposobu na wystraszenie rywala na śmierć. Jeśli cel ten nie zostanie osiągnięty przed upływem limitu czasu, to o zwycięstwie zadecyduje przewaga w punktach. Te będziemy gromadzili wywołując strach u przeciwnika, wciągając go w pułapki oraz odprawiając pradawne rytuały. Nie wiemy jeszcze, czy całe to straszenie będzie opierało się na czymś w rodzaju paska energii, którego wyczerpanie spowoduje pożegnanie się z życiem, czy też autorzy planują coś bardziej wymyślnego.

Całą zabawę napędzać ma fakt, że obaj gracze będą niewidzialni. Wykorzystując pułapki, potężne zaklęcia oraz zwykle zdolności obserwacji (np. dostrzegając ruch klamki czy przesuwające się przedmioty), spróbujemy odkryć położenie przeciwnika, co pozwoli nam się do niego podkraść i go nastraszyć. Oczywiście, w tym czasie on będzie próbował zrobić dokładnie to samo nam.

Podczas rozgrywki gracze będą mogli wykorzystać ponad trzydzieści zaklęć, wśród których znajdziemy m.in. oślepianie wroga, tworzenie drzwi-pułapek czy przywoływanie demonów. Do tego zrobimy użytek ze zdolności głośnego wrzasku oraz opcji noszenia masek, reprezentujących potwory (np. zombie), jak i polityków (w tym Donalda Trumpa oraz Hillary Clinton).

  1. Oficjalna strona gry