Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2016, 11:44

autor: Góral

Grand Theft Auto V - 700 mln dolarów przychodu w ostatnim roku

Popularność Grand Theft Auto V nie maleje. Według informacji opublikowanych przez Daniela Ahmada z firmy analitycznej Niko Partners, produkcja tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wygenerowała 700 milionów dolarów przychodu.

Jak zapewne dobrze wiecie, Grand Theft Auto V okazało się ogromnym sukcesem. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że hit studia Rockstar wygenerował łącznie 3 miliardy dolarów przychodu, z czego co najmniej 500 milionów uzyskano z Grand Theft Auto Online. Dziś mamy kolejne dane na ten temat, ujawnione przez branżowego analityka Daniela Ahmada z firmy Niko Partners. Wynika z nich, że tylko w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, kiedy produkcja nie doczekała się żadnych nowych wydań, zapewniła 700 milionów dolarów przychodu. W komentarzach wyjaśniono, że dane uwzględniają sprzedaż gry oraz mikrotransakcje w GTA Online.

Przy okazji zaznaczono, że sam moduł wieloosobowy okazał się wielkim sukcesem. Potraktowanie go jako praktycznie osobnego bytu, który od momentu premiery jest bardzo mocno rozwijany i oferuje masę rozmaitych atrakcji, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Przychody generowane przez GTA V i GTA Online / Źródło: Daniel Ahmad z firmy Niko Partners. - Grand Theft Auto V - 700 mln dolarów przychodu w ostatnim roku - wiadomość - 2016-10-05
Przychody generowane przez GTA V i GTA Online / Źródło: Daniel Ahmad z firmy Niko Partners.

Sukces Grand Theft Auto Online związany jest z jej nieustannym rozwojem. Deweloperzy Rockstara cały czas dodają nową zawartość, np. wczoraj ukazała się aktualizacja Bikers, której zwiastun znajdziecie poniżej. Pozwala ona poznać życie bandziora należącego do gangu motocyklowego. Gracze muszą dbać o interesy, bronić swoich terenów itd. Ponadto udostępniono specjalne kluby, nowe pojazdy, bronie, a także tryb zabawy nazwany Slipstream, w którym musimy trzymać się grupy podczas przejeżdżania przez punkty kontrolne. Oprócz tego, w związku z premierą Bikers, do 10 października za zabawę w GTA Online można otrzymać koszulkę Western Logo i bluzę Nagasaki – ciuchy dostępne są w każdym sklepie.

Pamiętajcie, że wszystkie najnowsze aktualizacje GTA Online ukazują się tylko na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych – pierwotne wydania GTA V przeznaczone na PlayStation 3 i Xboksa 360 nie są już rozwijane.

Grand Theft Auto Online: Bikers dojechało na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC-ty. - Grand Theft Auto V - 700 mln dolarów przychodu w ostatnim roku - wiadomość - 2016-10-05
Grand Theft Auto Online: Bikers dojechało na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC-ty.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.