Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2016, 10:45

autor: Entelarmer

Grand Theft Auto V wygenerowało 3 miliardy dolarów przychodu

Grand Theft Auto V wygenerowało łącznie ok. 3 miliardy dolarów przychodu, z czego pół miliarda przyniósł moduł sieciowy Grand Theft Auto Online. Takie informacje znalazły się w pozwie sądowym przeciwko Rockstar byłego prezesa Rockstar North, Lesliego Benziesa.

Mikropłatności w sieciowym module GTA V cieszą się ogromną popularnością. - Grand Theft Auto V wygenerowało 3 miliardy dolarów przychodu - wiadomość - 2016-04-13
Mikropłatności w sieciowym module GTA V cieszą się ogromną popularnością.

Od dłuższego czasu gracze czekają na rozszerzenie do gry Grand Theft Auto V, które rozwinęłoby tryb dla jednego gracza. Tyle że już dwa miesiące temu pojawiły się przypuszczenia, że fabularnego DLC do piątki raczej nie ujrzymy zbyt szybko. Powód? Spory przychód generowany przez moduł sieciowy Grand Theft Auto Online. Najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać ogrom zysków czerpanych przez firmy Rockstar oraz Take Two z trybu multiplayer. W tekście pozwu byłego prezesa Rockstar North, Lesliego Benziesa, znalazła się informacja o wygenerowaniu przez GTAO „co najmniej” 500 milionów dolarów przychodu. Dla porównania – w zeszłym roku studio 343 Industries pochwaliło się uzyskaniem pół miliona dolarów przychodu z mikropłatności w grze Halo 5: Guardians. Najwyraźniej, mimo narzekań poniektórych na tzw. Shark Cards (pakiety wirtualnej waluty, kupowane za rzeczywiste pieniądze), mikrotransakcje w produkcji Rockstara cieszą się olbrzymią popularnością.

Nie jest to jedyna porażająca statystyka ujawniona w pozwie. W tekście wspomniano również o szacowanym ogólnym przychodzie wygenerowanym przez piąte Grand Theft Auto, który ma wynosić ok. 3 miliardy dolarów. Teoretycznie nie powinno to dziwić, skoro według ostatniego raportu Take Two do sklepów trafiło 60 milionów egzemplarzy GTAV, ale wynik ten z pewnością robi wrażenie. Wygląda więc na to, że Rockstar nie będzie musiał śpieszyć się z wydaniem fabularnego DLC – o ile takowe powstanie.

O sprawie pozwu Lesliego Benziesa piszemy w innym miejscu, niemniej wypada pokrótce wyjaśnić, w czym rzecz. Były prezes Rockstar North miał opuścić firmę w styczniu, teraz jednak Benzies wytoczył pozew przeciwko Rockstarowi i Take-Two, oskarżając je o nie wypłacenie zaległych 150 milionów dolarów tantiem oraz przymusowe zwolnienie. Take-Two wystosowało już własne oświadczenie, w którym odrzuciło oskarżenia Benziesa.