Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2013, 10:25

autor: Hed

GTA V – w GTA Online rzeczywiście pojawią się mikrotransakcje [news zaktualizowany]

Wygląda na to, że w trybie sieciowym GTA V, zatytułowanym GTA Online, rzeczywiście pojawią się mikrotransakcje. Plotki sprzed kilku dni potwierdził jeden z zagranicznych serwisów, który twierdzi, że za prawdziwe pieniądze kupimy pakiety wirtualnej waluty.

Firma Rockstar potwierdziła, że w GTA Online pojawią płatne pakiety gwarantujące wirtualną gotówkę – znajdziemy je we wbudowanym sklepie. Twórcy GTA V zapewniają, że ekonomia trybu multiplayer będzie wyważona, więc taka opcja nie wpłynie negatywnie na zabawę. Fundusze zarobimy bowiem także w normalnych misjach, wyścigach i innych wyzwaniach. Mimo tego, zamieniając prawdziwe pieniądze na wirtualne otrzymamy szybszy dostęp do niektórych rzeczy. Rockstar jest przekonany, że większość graczy nie będzie korzystała z tej funkcji, bo zarabianie pieniędzy w trybie online będzie łatwiejsze niż w kampanii. Deweloper ostrzegł też, że początkowa faza GTA Online może sprawiać problemy – na pewno pojawią się pewne błędy i niedociągnięcia.

Tego typu wozy w GTA Online podobno kupimy także za prawdziwe pieniądze. - GTA V – w GTA Online rzeczywiście pojawią się mikrotransakcje - wiadomość - 2013-09-26
Tego typu wozy w GTA Online podobno kupimy także za prawdziwe pieniądze.

W Grand Theft Auto Online, czyli trybie wieloosobowym Grand Theft Auto V, rzeczywiście pojawią się opcjonalne mikrotransakcje. Plotki sprzed kilku dni potwierdził serwis Eurogamer, który rozmawiał z ludźmi mającymi wczesny dostęp do tego modułu gry. Pomysł Rockstara na monetyzację multiplayera jest dość typowy – za różne kwoty zyskamy wirtualne pieniądze. Waluta posłuży do zakupu broni, samochodów czy posiadłości. Rockstar jeszcze nie skomentował sprawy.

Mikrotransakcje w GTA Online:
  • Red Shark Cash Card – kosztuje: 1,99 funta, daje: 100 000 dolarów
  • Tiger Shark Cash Card – kosztuje: 3,49 funta, daje: 200 000 dolarów
  • Bull Shark Cash Card – kosztuje: 6,99 funta, daje: 500 000 dolarów
  • Great White Shark Cash Card – kosztuje: 13,49 funta, daje: 1 250 000 dolarów

Najtańszy pakiet pieniędzy, nazwany Red Shark Cash Card, ma kosztować 2 funty i dać 100 tysięcy wirtualnych dolarów. Za około 13 i pół funta uzyskamy aż 1 250 000 dolarów – droższe opcje będą więc bardziej opłacalne. Eurogamer zaznacza, że zakup wirtualnej kasy nie zawsze da przewagę. Część z produktów do kupienia trzeba będzie najpierw odblokować podnosząc poziom postaci. Na początku do wyboru będą tylko pistolet i podstawowy zestaw opon.

W GTA Online ceny broni, samochodów i posiadłości będą inne niż w trybie solowym. Przykładowy samochód warty milion dolarów w kampanii dla jednego gracza ma kosztować 150 tysięcy dolarów w multiplayerze. Tańsze będą także nieruchomości – najdroższą kupimy za 400 tysięcy dolarów. Odsprzedając je otrzymamy część pieniędzy z powrotem. W trybie sieciowym droższe mają być broń i modyfikacje pojazdów. Podobno pojawią się też przedmioty o limitowanym czasie działania.

Ponownie powtarzamy, że powyższe informacje pochodzą ze źródeł serwisu Eurogamer, a nie od firmy Rockstar. Deweloper nie zapowiedział oficjalnie obecności mikropłatności w GTA V, więc musimy poczekać na komentarz. Sam pomysł jest niewątpliwie ryzykowny i trudno powiedzieć jak przyjmą go gracze. Pamiętamy, że podobne rozwiązanie zastosowano w Dead Space 3, co spotkało się z ostrą krytyką. GTA Online wystartuje 1 października.

  1. Oficjalna strona GTA V

Grand Theft Auto V to najnowsza gra zaprawionej w bojach firmy Rockstar, która w ostatnich latach stworzyła takie hity jak Max Payne 3 lub L.A. Noire. W „piątce” deweloper wraca do swojej flagowej serii w wielkim stylu. Gra wprowadza trzech zróżnicowanych bohaterów i motyw organizowania napadów na banki. GTA V kontynuuje też tradycję wyśmiewania znanej nam rzeczywistości. GTA Online to rozbudowany tryb sieciowy, w którym w jednym świecie spotka się do 16 graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V