Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2015, 15:55

autor: Renox

Michel Ancel nie pracuje już nad Beyond Good & Evil 2. Projekt został porzucony?

Tony Key, starszy wiceprezes do spraw marketingu i sprzedaży w Ubisoft, ujawnił, że Michel Ancel nie pracuje już nad długo wyczekiwanym Beyond Good & Evil 2. Przedstawiciel francuskiego dewelopera przyznał również, że w tym momencie o wspomnianym tytule nie dowiemy się niczego konkretnego.

Michel Ancel nie pracuje już nad Beyond Good & Evil 2. - Michel Ancel nie pracuje już nad Beyond Good & Evil 2. Projekt został porzucony? - wiadomość - 2015-06-18
Michel Ancel nie pracuje już nad Beyond Good & Evil 2.

Kolejne informacje na temat długo wyczekiwanego Beyond Good & Evil 2 dochodzą do nas już od kilku dobrych lat, jednak konkretów na temat tego tytułu ciągle brakuje. Ubisoft w miarę regularnie zapewniał nas o wciąż kontynuowanym procesie deweloperskim, jednak rzadko kiedy informacje te miały realne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na domiar złego okazuje się, że Michel Ancel, ojciec cyklu, nie pracuje już nad jego kontynuacją.

Taką informację ujawnił w rozmowie z serwisiem IGN (materiał został już zdjęty, więc nie możemy do niego podlinkować) Tony Key, starszy wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w firmie Ubisoft. Przedstawiciel francuskiego wydawcy przyznał, że Ancel ma teraz sporo rzeczy na głowie (być może chodzi o jego własne studio Wild Sheep) i nie nadzoruje już prac nad Beyond Good & Evil 2. Okazuje się też, że autorzy nie mają w tym momencie niczego ciekawego do powiedzenia na temat omawianego tytułu, a to – sami przyznacie – nie wróży zbyt dobrze na przyszłość.

Co więcej, redaktor serwisu GameSpot, Tamoor Hussain, przyznał podczas jednego z programów komentujących przebieg targów E3 2015 (w około 7 minucie nagrania), że zrobił małe dochodzenie w tej sprawie. Nie są to informacje oficjalnie potwierdzone, ale projekt najprawdopodobniej został porzucony, a kluczowe osoby pracujące nad grą oddelegowano do innych zespołów. Ile w tym prawdy? Być może przekonamy się o tym wkrótce.