Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2017, 09:12

WiLD - nowy screen potwierdza trwające prace nad projektem

Projektant Michel Ancel postanowił uspokoić fanów niepokojących się o losy projektu WiLD. Twórca zapewnił, że gra wciąż znajduje się w produkcji, i opublikował nowy screen.

O WiLD, czyli nowym projekcie znanego z Beyond Good & Evil i serii Rayman Michela Ancela, ostatni raz słyszeliśmy pod koniec 2015 roku. Cisza, jaka zapadła wokół tej produkcji spowodowała, że część osób zaczęła obawiać się, że tytuł został po cichu skasowany. Na szczęście rzeczywistość okazała się inna. Michel Ancel właśnie uspokoił fanów, że prace wciąż trwają i na potwierdzenie tych słów udostępnił na Instagramie nowe zdjęcie gry.

Zdjęcie ekranu telewizora nie zachwyca jakością, ale dobrze wiedzieć, że prace nad grą wciąż trwają. - WiLD - nowy screen potwierdza trwające prace nad projektem - wiadomość - 2017-01-30
Zdjęcie ekranu telewizora nie zachwyca jakością, ale dobrze wiedzieć, że prace nad grą wciąż trwają.
WILD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Wild Sheep Studio
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PlayStation 4

Przypomnijmy, że ostatni raz WiLD widzieliśmy w październiku 2015 roku, kiedy to podczas targów Paris Games Week twórcy zaprezentowali kilkuminutowy fragment rozgrywki. Teraz, po przerwaniu ciszy, Michel Ancel obiecał, że kolejne screeny oraz informacje mają być publikowane w miarę regularnie.

Ponowne uaktywnienie się twórców pozwala mieć nadzieję, że prace nad projektem powoli dobiegają końca. Czekamy już na niego całkiem długo, gdyż został on zapowiedziany prawie trzy lata temu. Nerwowość wypatrujących premiery fanów nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę, że wciąż nie doczekaliśmy się innej produkcji Ancela, czyli ujawnionego w 2008 roku Beyond Good & Evil 2.

Przypomnijmy, że WiLD przeniesie nad do prehistorycznej krainy i pozwoli na wcielenie się w szamana. Nasz bohater nie będzie posiadał zbyt dużych zdolności bojowych, ale wynagrodzi mu to moc pozwalająca na przejmowanie kontroli nad zwierzętami. Produkcja położy mocny nacisk na aspekty sieciowe.

WiLD zmierza wyłącznie na konsolę PlayStation 4, a wydawcą będzie firma Sony Interactive Entertainment. Obecnie wciąż nie podano żadnej, nawet przybliżonej, daty premiery.

  1. Oficjalna strona Wild Sheep Studio
  2. Widzieliśmy grę WiLD – symulator wszystkiego, co pełza, pływa i biega na czterech łapach (zapowiedź)