Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2017, 12:03

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

W Tom Clancy's The Division pojawią się mikropłatności

Studio Massive Entertainment wyjawiło, że w grze Tom Clancy's The Division pojawi się nowa waluta - Premium Credits. Będzie ona dostępna tylko za prawdziwe pieniądze, a służyć ma do kupowania elementów kosmetycznych, pokroju skórek na bronie.

Studio Massive Entertainment opublikowało ostatnio rozpiskę aktualizacji 1.6 dla gry Tom Clancy's The Division. Oprócz wielu innych zmian, twórcy zamierzają też wprowadzić pewną nowość w sklepie – walutę premium (dzięki, PCGamesN), którą zdobędzie się tylko poprzez wydanie prawdziwych pieniędzy. Szczegółowo opisano ją tutaj, ale z najważniejszych rzeczy warto wymienić, że Premium Credits służyć mają do kupowania kosmetycznych przedmiotów – skórek na bronie, plecaków, ubrań, emotek oraz paczek zawierających wszystkie te gadżety. Cen jeszcze nie podano, ale wyjaśniono powody wprowadzenia waluty. Twórcy chcą dać graczom więcej możliwości wyrażania siebie, ale jednocześnie nie chcą ingerować w już dostępne elementy. Zyski z Premium Credits przeznaczane będą na dalszy rozwój dostosowywania postaci bez wpływania na resztę produkcji.

W Tom Clancy's The Division pojawi się więcej opcji dostosowywania postaci, ale część z nich będzie płatna. - W Tom Clancy's The Division pojawią się mikropłatności - wiadomość - 2017-01-30
W Tom Clancy's The Division pojawi się więcej opcji dostosowywania postaci, ale część z nich będzie płatna.

Prawdę powiedziawszy, taki ruch studia Massive Entertainment nie jest zbyt wyjątkowy, gdyż obecnie praktycznie w każdej grze z modułem multiplayer, a tym bardziej w produkcjach mocno stawiających na zabawę wieloosobową, znajdują się mikropłatności, które często są związane z dostosowywaniem postaci. Na szczęście w Tom Clancy's The Division będą one całkowicie opcjonalne.

Tak czy siak, nie wszystkim osobom podoba się takie postępowanie deweloperów i wydawców – gracze wydają niemałe pieniądze na sam zakup produkcji, którą w późniejszym czasie warto jeszcze rozbudować płatnymi dodatkami, a wszystko to uzupełnia obecność mikropłatności. Temat ten poruszyła ostatnio ekipa tvgry.pl, więc gorąco zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo.