Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PCXONE
Okładka Madden NFL 20 (PS4)

Madden NFL 20

Kolejna odsłona popularnej serii gier sportowych poświęconej futbolowi amerykańskiemu. W grze kierujemy licencjonowanymi i realistycznie odwzorowanymi drużynami oraz zawodnikami. Tak jak poprzednie części, produkcja została stworzona przez znane studio EA Sports.

Sportowe | futbol amerykański | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Madden NFL 20 (PS4)

data premiery gry:

2sie2019

PC PS4 XONE

Madden NFL 20 to kolejna część popularnej (szczególnie za oceanem) serii symulatorów futbolu amerykańskiego, rozwijanej konsekwentnie od 1997 roku. Gracze ponownie otrzymują możliwość prowadzenia spotkań i turniejów z udziałem licencjonowanych drużyn i graczy znanych z prawdziwego świata. Produkcja oferuje szereg zróżnicowanych trybów rozgrywki. Za jej stworzenie odpowiada firma EA Sports.

Mechanika

Madden NFL 20 jest rozbudowanym symulatorem futbolu amerykańskiego, który pozwala na prowadzenie meczów z udziałem prawdziwych, licencjonowanych drużyn amerykańskiej ligi NFL. Rozgrywka kładzie nacisk na realizm – twórcy zadbali o to, by wirtualne zmagania możliwie jak najbardziej przypominały prawdziwy sport.

Studio EA Sports dokonało kilku zmian względem poprzedniej odsłony. Największą nowość stanowi mechanika Superstar X-Factor, dzięki której poszczególni gwiazdorzy ligi NFL posiadają charakterystyczne dla siebie zdolności i zagrania, które nadają im pewną osobowość i odróżniają ich od innych zawodników.

Deweloperzy ze studia EA Sports dodali również trochę nowych zagrań, m.in. tzw. RPO (ang. run / pass option).

Tryby gry

W Madden NFL 20 możemy grać samotnie albo z innymi. Gra oferuje możliwość rozgrywania pojedynczych spotkań i turniejów z żywym przeciwnikiem lub rywalami kontrolowanymi przez AI.

W produkcji znajdziemy też tryb kampanii Face of the Franchise: QB1, w którym tworzymy własnego rozgrywającego (ang. quarterback), którego następnie prowadzimy przez kolejne szczeble kariery w College Football National Championship, NFL Combine, NFL Draft i wreszcie jednej z drużyn ligi NFL. W pracy nad tym trybem uczestniczył MVP roku 2018 – Patrick Mahomes.

Kwestie techniczne

Madden NFL 20 posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, która powstała w oparciu o znany silnik Frostbite oraz autorską technologię Real Players Motion. Modele postaci i stadionów prezentują się bardzo dobrze, wiernie oddając swoje odpowiedniki z prawdziwego świata.

Również animacje charakteryzują się wysokim poziomem realizmu – poszczególni gracze poruszają się w charakterystyczny dla siebie sposób (gwiazdorzy mają np. typowe dla siebie sposoby cieszenia się z sukcesów na boisku). Rozgrywkom towarzyszy profesjonalny komentarz sportowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-6  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 289,00 PLN

Gry podobne do Madden NFL 20

Klasyfikacja PEGI Madden NFL 20

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Madden NFL 20

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4350 3.6 GHz / AMD FX-4330 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon RX 460 lub lepsza
 • 48.5 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-4350 3.6 GHz / AMD FX-4330 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 48.5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
EA znów pozwane. Poszło o zmiany poziomu trudności w FUT
EA znów pozwane. Poszło o zmiany poziomu trudności w FUT

wiadomość12 listopada 2020

Pojawiły się doniesienia o kolejnym pozwie wobec Electronic Arts w związku z trybem Ultimate Team. Tym razem firmę oskarżono o nieinformowanie graczy o systemie dynamicznego dostosowania poziomu trudności, który ma zachęcać do korzystania z mikrotransakcji w grach z serii FIFA, Madden NFL oraz NHL.

Kolejny pozew przeciwko EA. Ultimate Team w seriach FIFA i Madden to hazard
Kolejny pozew przeciwko EA. Ultimate Team w seriach FIFA i Madden to hazard

wiadomość17 sierpnia 2020

Firma Electronic Arts została pozwana w Kalifornii w związku z pakietami Ultimate Team w grach z serii FIFA oraz Madden. Zdaniem powodu te de facto lootboksy to nic innego jak zakłady losowe, a więc przykład nielegalnego w tym stanie hazardu.

EA nie wydaje nowych hitów, a i tak zarabia jak szalone
EA nie wydaje nowych hitów, a i tak zarabia jak szalone

wiadomość31 lipca 2020

Pomimo braku dużych premier miniony kwartał był rekordowym pod względem finansowym dla Electronic Arts. Sukces ten wynika m.in. ze zwiększonego zainteresowania grami FIFA 20, Madden NFL 20 oraz Apex Legends.

EA zbija fortunę na mikropłatnościach
EA zbija fortunę na mikropłatnościach

wiadomość31 stycznia 2020

Firma Electronic Arts poinformowała, że w ostatnim kwartale 2019 roku zarobiła prawie miliard dolarów na mikropłatnościach. Odpowiadają one za ponad połowę wszystkich przychodów wydawcy.

Data BlizzConu 2019, premiera SpellForce Heroes & Magic i inne wieści
Data BlizzConu 2019, premiera SpellForce Heroes & Magic i inne wieści

wiadomość26 kwietnia 2019

Dziś piszemy o dacie kolejnej edycji imprezy BlizzCon, zapowiedzi tegorocznej odsłony cyklu Madden NFL oraz premierze mobilnego SpellForce: Heroes & Magic. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
XONE