Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 23:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Beyond Good and Evil 2 zapowiedziane!

Wyczekiwana od lat gra Beyond Good and Evil 2 w końcu została oficjalnie zapowiedziana. Nie zdradzono co prawda zbyt wielu konkretów, ale mamy za to pierwszy zwiastun.

Beyond Good and Evil 2 zapowiedziane! - ilustracja #1

Ubisoft postanowił sprawić konkretną niespodziankę, zapowiadając wreszcie Beyond Good and Evil 2, które ma być prequelem i duchowym spadkobiercą kultowej produkcji z 2003 roku. Akcja rozegra się w systemie słonecznym System 3. Jest to miejsce o ograniczonych zasobach, które dodatkowo kontrolują prywatne przedsiębiorstwa. Sytuacja ta sprawiła, że pojawiło się wielu kosmicznych piratów – w jednego z nich wcielimy się podczas zabawy. Szczegóły rozgrywki nie są znane, ale deweloperzy mówią o podróżowaniu pomiędzy planetami i księżycami z prędkością światła, rozgrywce w samotności lub wraz z przyjaciółmi i we wspólnym dla wszystkich świecie.

„Wiemy, że oczekiwania wobec Beyond Good and Evil 2 są ogromne. Tworzymy kosmiczną operę, produkcję, w której gracze walczą o wolność wraz z wyjątkowymi postaciami u boku, eksplorują oszałamiający system słoneczny, a jednocześnie staramy się uchwycić ducha Beyond Good and Evil” – powiedział dyrektor kreatywny gry, Michel Ancel.

Ancel stwierdził jeszcze, że liczy na pomoc graczy w tworzeniu dwójki, czemu ma się przysłużyć akcja Space Monkey Program, w ramach której zbierane będą opinie i pomysły. Na ten moment to wszystko, co wiemy.