Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 00:30

autor: Meehow

Konferencja Ubisoftu na E3 2017 – podsumowanie

Konferencja firmy Ubisoft rozpoczęła się o godzinie 22:00 czasu polskiego, a w jej trakcie zaprezentowano 12 gier, zarówno należących do znanych i lubianych serii, jak i całkowicie nowych marek. Zapraszamy do lektury podsumowania wspomnianej imprezy.

Konferencja firmy Ubisoft rozpoczęła się o godzinie 22:00 czasu polskiego i z pewnością nie brakowało na niej atrakcji – zaprezentowano bowiem 12 gier, w tym kilka całkowicie nowych marek. Oprócz zapowiedzianych tytułów, m.in. Assassin’s Creed: Origins i Far Cry 5, na scenie pojawiło się niespodziewanie Beyond Good and Evil 2. Powyżej znajdziecie zapis całości transmisji z opisywanego wydarzenia, zaś poniżej możecie przeczytać jego streszczenie.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Konferencja rozpoczęła się od zaprezentowania zwiastuna i zapisu rozgrywki z taktycznej gry turowej Mario + Rabbids: Kingdom Battle, łączącej dwa tytułowe uniwersa. Produkcja zaoferuje kampanię fabularną oraz wyzwania kooperacyjne, jak również wsparcie dla figurek amiibo, które odblokują nową zawartość. Tytuł zmierza na konsolę Nintendo Switch i ukaże się na rynku 29 września bieżącego roku.

Assassin’s Creed: Origins

W drugiej kolejności na scenie pojawił się naprawdę duży, ale całkowicie spodziewany i zapowiadany tytuł – Assassin’s Creed: Origins. Zaprezentowano zapis rozgrywki zarejestrowany w rozdzielczości 4K, demonstrujący świat przedstawiony. Zapowiedziano także pokaz 30-minutowego gameplayu, jaki ma być transmitowany po właściwej konferencji Ubisoftu.

The Crew 2

Trzecim zademonstrowanym tytułem było The Crew 2. Po odtworzeniu efektownego zwiastuna-zajawki, zaprezentowano faktyczne fragmenty rozrywki. W The Crew 2 zasiądziemy nie tylko za kierownicami samochodów, ale także sterami motorówek czy niewielkich samolotów. Premiera produkcji planowana jest na początek 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 4 Pro i Xbox One X (dwie ostatnie platformy z dodatkowymi ulepszeniami graficznymi).

South Park: The Fractured But Whole

Czwartą zaprezentowaną produkcją było South Park: The Fractured But Whole, zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią. Oprócz nowego zwiastuna widocznego powyżej, ujawniono także aktualną datę premiery: 17 października 2017 roku.

Transference

Tym razem na scenie zademonstrowano bardzo enigmatyczną, ale intrygującą grę pod tytułem Transference, które choć opiera się w dużej mierze na goglach VR, to nie są one elementem wymaganym do rozgrywki. Tytuł został określony mianem psychologicznego thrillera, w którym odkryjemy tajemnice pewnej rodziny przez przemierzanie umysłów jej członków w wirtualnej rzeczywistości. Rzeczona produkcja ma zadebiutować na wiosnę 2018 roku.

Skull & Bones

Następnie na scenie zademonstrowano kolejną nową markę: osadzoną w klimacie morskich wojaży i pirackiego procederu taktyczną grę akcji pod tytułem Skull & Bones. Pływając po wodach Oceanu Indyjskiego, weźmiemy udział w wieloosobowych bitwach morskich, w których kluczową rolę odgrywa nie tylko umiejętność strzelania z armat pokładowych, nawigowania i sterowania (na co wpływ mają m.in. prądy morskie czy kierunek wiatru), ale także dobór odpowiedniej taktyki i zdolność wykorzystania unikalnych cech różnych rodzajów statków. W czasie prezentacji pokazano rozgrywkę 5 na 5 graczy w trybie Loot Hunter, gdzie celem jest zdobycie jak największej ilości łupu i ucieczka z miejsca potyczki. Choć gra stawia na ścisłą współpracę w drużynie, to istnieje możliwość zdradzenia towarzyszy broni i zgarnięcie wszystkich zdobyczy dla siebie. Świat przedstawiony ma ponadto reagować na nasze poczynania. Skull & Bones zadebiutuje jesienią przyszłego roku na pecetach, PlayStation 4 i Xboksie One.

Just Dance 2018

Na scenie nie zabrakło też najnowszej odsłony serii gier tanecznych Just Dance, czyli Just Dance 2018. Produkcja zadebiutuje na rynku 26 października na konsolach Nintendo Switch, Wii U, Wii, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360.

South Park: Phone Destroyer

Mobilną propozycją Ubisoftu na tegorocznej konferencji okazało się South Park: Phone Destroyer, dwuwymiarowa gra strategiczna czasu rzeczywistego osadzona w kultowym uniwersum South Park. Widoczny powyżej zwiastun zdradza, że tytuł trafi w ręce użytkowników systemów operacyjnych Android i iOS jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi.

Starlink: Battle for Atlas

Kolejną nową marką Ubisoftu ujawnioną na dzisiejszej konferencji było Starlink: Battle for Atlas, zręcznościowa gra akcji, w której zasiądziemy za sterami statków kosmicznych i stoczymy bój o tytułowy system planetarny Atlas z siłami złych robotów znanych jako Zapomniane Legendy. Co ciekawe, omawiana pozycja wykorzystuje prawdziwe, modularne zabawki (modele, jeśli wola), które następnie przenosi w czasie rzeczywistym do świata wirtualnego. Jeśli dokonamy w nich jakichś modyfikacji, zobaczymy ich efekt na ekranie telewizora bądź monitora. Starlink: Battle for Atlas ukaże się jesienią przyszłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Steep

Zbliżając się do końca imprezy, Ubisoft zapowiedział DLC do gry Steep pod tytułem Road to the Olympics, skupione na dyscyplinach olimpijskich. Dodatek trafi do sprzedaży 5 grudnia.

Far Cry 5

Far Cry 5, ostatnia gra na scenie, z pewnością była jednym z najważniejszych punktów opisywanego wydarzenia. Oprócz nowego zwiastuna, zademonstrowano pierwszy zapis rozgrywki z piątej pełnoprawnej odsłony cyklu. W czasie prezentacji skupiono się wyraźnie na trybie kooperacji, w którym poszczególni gracze wcielają się w różnych bohaterów. Do pomocy w walce z fanatycznym kultem w stanie Montana będziemy mogli również dokooptować psa wabiącego się Boomer. Far Cry 5 ukaże się 27 lutego 2018 roku na PC, Xboksie One i PlayStation 4.

Beyond Good and Evil 2

Prawdopodobnie największą niespodzianką tego wieczoru była oficjalna zapowiedź Beyond Good and Evil 2, prequela klasyka sprzed kilkunastu lat, którego akcja rozgrywa się w systemie planetarnym znanym jako System 3. Jest to wielokulturowe i wieloetniczne miejsce o ograniczonych zasobach, na jakich swoje ręce położyły wielkie przedsiębiorstwa. Gracze wcielą się w kosmicznych piratów. W ramach przygody dane nam będzie podróżować między planetami i księżycami – samotnie lub ze znajomymi.

Tym wielkim przytupem zakończyła się tegoroczna konferencja prasowa firmy Ubisoft. Jak podobała się Wam impreza i pokazane na niej gry? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

TWOIM ZDANIEM

Twoje ulubione słowo z konferencji na E3 2017 to:

Exclusive.
73,3%
4K.
16,7%
Amazing.
4,2%
Excited.
3,9%
Awesome.
1,9%
Zobacz inne ankiety