Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2017, 00:52

autor: Vergil

Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany]

W oficjalnym sklepie Ubisoftu ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin’s Creed: Origins. Produkcja jest dostępna w trzech edycjach, aczkolwiek z pudełkowego wydania będą cieszyć się wyłącznie konsolowi gracze.

W ofercie Ubisoftu pojawiły się trzy edycje kolekcjonerskie. Wiadomość została uzupełniona o nowe informacje.

Prezentacja Assassin’s Creed: Origins była jednym z najjaśniejszych punktów konferencji Microsoftu na targach E3. Skoro kości zostały rzucone, firmie Ubisoft nie pozostało nic innego, jak rozpocząć przyjmowanie przedpremierowych zamówień za pośrednictwem swojego oficjalnego sklepu. Tym samym dowiedzieliśmy się, że tytuł zostanie udostępniony graczom w trzech wersjach, a na PC będzie można go nabyć wyłącznie w wersji cyfrowej (przynajmniej na tę chwilę, istnieje bowiem szansa, że zastrzeżenie to dotyczy wyłącznie składania zamówień w oficjalnym sklepie francuskiej firmy).

Assassin’s Creed: Origins jest nowym startem dla serii. Oby wprowadzone przez twórców zmiany (niektóre drastyczne) wyszły na dobre tej produkcji. - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Assassin’s Creed: Origins jest nowym startem dla serii. Oby wprowadzone przez twórców zmiany (niektóre drastyczne) wyszły na dobre tej produkcji.

Oprócz edycji standardowej (za którą pecetowcy zapłacą zwalające z nóg 249 zł, z kolei konsolowcy – 279 zł), w ofercie Ubisoftu dostępna jest również wersja Deluxe Edition (na wszystkich platformach wyceniona na 279 zł). Poza samą grą, oferuje ona zarówno cyfrowe, jak i fizyczne dobra (aczkolwiek z wyżej opisanego powodu, drugie z wymienionych zostaną udostępnione wyłącznie posiadaczom PlayStation 4 i Xboksa One). Te pierwsze to:

 • ekskluzywna misja zatytułowana Ambush at Sea, w której weźmiemy udział w niebezpiecznej bitwie morskiej;
 • The Desert Cobra Pack – paczka zawartości obejmująca specjalny strój tytułowej "Pustynnej kobry", konia wzbudzającego strach w szeregach przeciwników, tarczę gwarantującą nam przewagę na polu bitwy, legendarną broń obuchową (Eye of Apep), legendarny miecz (The Fang);
 • trzy dodatkowe punkty umiejętności.

Jeśli zaś chodzi o fizyczne dodatki – mowa o szczegółowej mapie świata oraz o oficjalnym soundtracku. Całość prezentuje się następująco:

Zawartość Assassin’s Creed: Origins w wersji Deluxe Edition w całej okazałości. - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Zawartość Assassin’s Creed: Origins w wersji Deluxe Edition w całej okazałości.

Jej dopełnieniem jest wersja Gold Edition (PC – 359 zł, konsole – 399 zł). W pakiecie, oprócz wyżej wymienionych bonusów, znalazła się przepustka sezonowa, gwarantująca nam dostęp do wszystkich najważniejszych rozszerzeń przygotowywanych przez deweloperów.

Dodatkową atrakcją w wersji Gold Edition będzie przepustka sezonowa. - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Dodatkową atrakcją w wersji Gold Edition będzie przepustka sezonowa.

Edycje kolekcjonerskie

Gods Edition

Tak prezentuje się zawartość Assassin’s Creed: Origins – Gods Edition - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Tak prezentuje się zawartość Assassin’s Creed: Origins – Gods Edition

Gods Edition jest najtańszą edycją kolekcjonerską Assassin’s Creed: Origins. Pecetowcy zapłacą za nią 487 zł, z kolei konsolowi gracze – 439 zł. Oprócz całej fizycznej i cyfrowej zawartości edycji Standardowej i Deluxe, w opakowaniu znajdziemy fizyczne dobra w postaci:

 • figurki głównego bohatera spoczywającego na głowie posągu bogini Sekhmet, mierzącej 26 cm wysokości;
 • specjalnego pudełka ozdobionego klimatycznym wzorem.

Dawn of the Creed Edition

Zawartość Assassin’s Creed: Origins – Dawn of the Creed Edition wygląda nieco inaczej, niż to co znajdziemy w tańszej „kolekcjonerce”. - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Zawartość Assassin’s Creed: Origins – Dawn of the Creed Edition wygląda nieco inaczej, niż to co znajdziemy w tańszej „kolekcjonerce”.

Kolejna edycja to Dawn of the Creed, wyceniona na 665 zł (PC) oraz 649 zł (PS4, Xbox One). Jej zawartość nieco się różni, bowiem w pudełku zawarto również przepustkę sezonową, a miejsce figurki zajęła inna, wyższa o 13 cm. A zatem, w opakowaniu znajdziemy:

 • figurkę Bayeka i jego wiernego towarzysza – Senu (39 cm wysokości);
 • kolekcjonerskie pudełko;
 • rreplikę amuletu głównego bohatera;
 • ekskluzywny steelbook.

Dawn of the Creed – Legendary Edition

Zawartość edycji Dawn of the Creed – Legendary Edition robi wrażenie. Niestety cena również. - Ruszyły zamówienia przedpremierowe na Assassin's Creed: Origins [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-06-17
Zawartość edycji Dawn of the Creed – Legendary Edition robi wrażenie. Niestety cena również.

Ostatnią „kolekcjonerką” jest Dawn of the Creed – Legendary Edition, za którą pecetowi i konsolowi gracze muszą zapłacić… 3249 zł. I w tym przypadku, w porównaniu z tańszą wersją, zmianie ulega figurka oraz pudełko, a poza wyżej wymienioną zawartością otrzymujemy:

 • numerowaną figurkę (od 1 do 999) głównego bohatera i Senu, mierzącą 73 cm wysokości;
 • wielkie pudełko kolekcjonerskie o wymiarach 57x44x40 cm;
 • numerowany certyfikat autentyczności;
 • cztery wielkie litografie podpisane przez artystów z Ubisoft Montreal.

Warto nadmienić, że dodatki z tej listy są wysyłane już teraz – na resztę bonusów nabywca musi jednak poczekać do premiery.

Francuski wydawca zachęca do składania pre-orderów z jeszcze jednego względu – w ten sposób zyskamy dostęp do bonusowej misji, ochrzczonej mianem Secrets of the First Pyramids, w której, jak nietrudno się domyślić, rozwikłamy zagadkę pierwszych piramid.

Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed