Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2019, 16:53

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Splinter Cell – aktor dubbingowy teasuje powrót serii?

Luca Ward, włoski aktor dubbingujący Sama Fishera w większości gier z serii Tom Clancy's Splinter Cell, od pewnego czasu regularnie udostępnia na swoim oficjalnym profilu facebookowym materiały związane z kultowym cyklem skradanek od Ubisoftu. Czyżby szykował się wielki powrót marki?

Charakterystyczny noktowizor Sama Fishera stanowi znak rozpoznawczy cyklu Splinter Cell. - Splinter Cell – aktor dubbingowy teasuje powrót serii? - wiadomość - 2019-03-18
Charakterystyczny noktowizor Sama Fishera stanowi znak rozpoznawczy cyklu Splinter Cell.

Wszystko zaczęło się 9 stycznia 2019 roku. Tego dnia Luca Ward ustawił na swoim profilu facebookowym nowe zdjęcie w tle, na którym oprócz niego samego znajdowały się trzy światła ułożone w charakterystyczny trójkąt, wyglądające zupełnie jak te w noktowizorze noszonym przez Sama Fishera – głównego bohatera serii Tom Clancy's Splinter Cell. Luca Ward to popularny we Włoszech aktor telewizyjny, filmowy i głosowy, który dubbingował wyżej wymienioną postać w oryginalnej trylogii oraz w Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist.

Od tamtego czasu Ward sukcesywnie zamieszcza w mediach społecznościowych materiały związane z serią: utwory z oficjalnych ścieżek dźwiękowych, archiwalne nagrania, gdzie widać, jak podkłada głos pod Fishera w Pandora Tomorrow, fragmenty gameplayu z Blacklista w formie animowanych gifów, czy też komentarze zachęcające do udostępniania jego postów, skierowane do wszystkich, którzy nie mogą doczekać się nowej części cyklu. Wczoraj ponownie ustawił jako tło swojego profilu zdjęcie teasujące Splinter Cella z 9 stycznia.

Grafika, od której wszystko się zaczęło. - Splinter Cell – aktor dubbingowy teasuje powrót serii? - wiadomość - 2019-03-18
Grafika, od której wszystko się zaczęło.

Ktoś mógłby pomyśleć, że Luca Ward jest po prostu wielkim fanem serii. Jednakże, jak zauważa użytkownik forum ResetEra o pseudonimie FairyEmpire, to nie pierwsza tego typu kampania prowadzona przez tego aktora na Facebooku. Ponieważ artysta jest bardzo lubiany i rozpoznawalny we Włoszech, firmy często proszą go o komentowanie konkretnych stron, wypowiadanie się o pewnych markach itp. Możliwe, że Ubisoft także postanowił skorzystać z usług aktora. Ktoś w końcu powinien przypomnieć Włochom o istnieniu marki Splinter Cell przed oficjalną zapowiedzią nowej części cyklu, nieprawdaż?

Ostatnia część serii, Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, ukazała się 20 sierpnia 2013 roku na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 i WiiU.