Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOXGBA
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow (PC)
OkładkaTom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Kontynuacja wysoko ocenianej, trzecioosobowej gry akcji studia Ubisoft Montreal, w której wcielaliśmy się w rolę Sama Fishera – tajnego agenta rządowego i członka specjalnej grupy operacyjnej zwanej Trzecim Echelonem.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow Premiera

23mar2004

GBA XBOX

25mar2004

PC

10cze2004

PS2

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

IGI 2: Covert Strike

Hitman: Kontrakty

Gorky Zero: Fabryka Niewolników

Sequel znakomitej gry akcji/TPP z 2003 roku, która pozwalała nam wcielić się w Sama Fishera - tajnego agenta, członka grupy nazywanej „Third Echelon”, jaka wchodzi w skład NSA (National Security Agency). Splinter Cell: Pandora Tomorrow, zamiast terenów zurbanizowanych znanych z pierwowzoru, przenosi graczy w tropikalny region Indonezji. Do wykonania dostajemy szereg skomplikowanych misji, wśród których należy wymienić chociażby dostanie się do bazy okrętów podwodnych przeciwnika w celu jej wysadzenia, czy zinfiltrowanie wioski zamieszkałej przez tamtejszych osadników, by wynieść z niej różnorodne przedmioty. Owe zadania należy wykonywać praktycznie bez ujawniania się, gdyż to oznacza wezwanie posiłków przez wroga i spore zagrożenie życia naszego agenta.

Jak przystało na sequel z prawdziwego zdarzenia, Pandora Tomorrow została oparta o zmodyfikowany silnik znany z oryginalnego Splinter Cella. Dopracowano i tak świetny system dynamicznego cieniowania, pojawiło się mnóstwo nowych animacji, przeciwników, obiektów, modeli, etc. Do tego dochodzi także nowa, klimatyczna ścieżka dźwiękowa świetnie pasująca do działań w tropikach. Nie zapomniano także o nowych ruchach Sama, pozwalających mu pozostać niewykrywalnym praktycznie do końca trwania danego scenariusza.

Omawiany tytuł jest również pierwszą grą akcji z elementami skradanki (tzw. „stealth”), która oferuje graczom rywalizację w trybie rozgrywki wieloosobowej. Po wybraniu stosownej opcji, wcielamy się wówczas w jednego z członków oddziału agentów NSA (już bez Sama Fishera), tj. „Shadow Nets” (widok TPP), bądź też w najemnika (widok FPP). Zmagania prowadzone są w kilku standardowych opcjach (np. cooperative czy death match) – w pełni jednak pokazują współpracę zespołową tajnych oddziałów do zadań specjalnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 4 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 2221 głosów czytelników.

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow cena w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.8 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

PC
GBA
PS2
XBOX