Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2010, 14:25

Wieści ze świata (Super Meat Boy, Final Fantasy XIV, Homefront) 17/11/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie debiutu pecetowego Super Meat Boy, dodatkach do Crackdown 2 i Worms 2: Armageddon, amerykańskiej wersji Prince of Persia Trilogy, a także zestawie gier z serii Splinter Cell. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dacie debiutu pecetowego Super Meat Boy, dodatkach do Crackdown 2 i Worms 2: Armageddon, amerykańskiej wersji Prince of Persia Trilogy, a także zestawie gier z serii Splinter Cell. Zapraszamy do lektury.

Super Meat Boy

Niezależne studio Team Boy ujawniło datę premiery pecetowej wersji świetnej platformówki Super Meat Boy, wydanej dotąd wyłącznie na Xboksa 360. Mianowicie produkcja trafi do sprzedaży 30 listopada. Z kolei tydzień wcześniej wystartuje system zamówień przedpremierowych na Steamie, za sprawą którego każdy zainteresowany kupnem gry będzie mógł zaoszczędzić 5 euro (normalna cena zostanie ustalona na poziomie 14,99 euro). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że gra zostanie nieco odmieniona względem oryginału. Znajdziemy w niej kilka dodatkowych, grywalnych postaci – Headcraba z Half-Life, a także Goo z World of Goo, Mr. Minecrafta z Minecraft, Kapitana Viridiana z VVVVVV oraz Josefa z Machinarium.

Wieści ze świata (Super Meat Boy, Final Fantasy XIV, Homefront) 17/11/10  - ilustracja #1

Crackdown 2

Deluge Pack – drugi dodatek DLC do gry akcji Crackdown 2 – trafił do oferty Xbox Live (kosztuje 560 punktów Microsoftu). W jego skład wchodzą modyfikacje broni i pojazdów, tryb multiplayer Capture the Orb, a także kooperacyjne Deluge, w którym czteroosobowe zespoły graczy zmierzą się z kolejnymi falami przeciwników. DLC można przetestować za darmo, by przekonać się samodzielnie, czy warto wydać odpowiednią sumę na jego pełną wersję.

Worms 2: Armageddon

Posiadacze Worms 2: Armageddon w wersjach na PlayStation 3, iPhone’a, iPod Touch oraz iPada mogą się już zaopatrzyć w nowe rozszerzenie do produkcji firmy Team 17 Software. Battle Pack, bo tak zostało ono nazwane, składa się z nowej kampanii dla pojedynczego gracza (30 wyzwań), tematu graficznego dla mapek (Warzone), stylu rozgrywki (Forts Pro), dziesięciu fortów, a także szeregu nowych broni (m.in. termitów) oraz akcesoriów. Dodatkowo, posiadacze edycji na PlayStation 3 uzyskają możliwość sprawdzenia w akcji trybu rozgrywki Body Count, w którym zmierzą się z nieskończoną liczbą kolejnych fal przeciwników. Dodatek kosztuje 1,59 euro w wersji na urządzenia firmy Apple oraz 3,99 w przypadku edycji na platformę Sony.

APB

Osoby zarządzające usługą GamersFirst, oferującą ponad 28 milionom użytkowników ze 160 krajów możliwość zagrania w 12 produkcji z gatunku MMO, poinformowały, że prawami do sieciowej strzelaniny APB dysponować będzie specjalnie utworzona w tym celu firma Reloaded Productions. Także ona zajmie się unowocześnieniem APB, a także naprawieniem błędów i niedoróbek, z którymi borykał się oryginał stworzony przez studio RealTime Worlds. Sama gra ukaże się natomiast pod tytułem APB: Reloaded, bardzo adekwatnym względem produkcji powracającej tak naprawdę z zaświatów.

Prince of Persia Trilogy

Firma Ubisoft poinformowała za pośrednictwem amerykańskiego bloga PlayStation, że poszczególne przygody Księcia Persji wchodzące w skład Prince of Persia Trilogy (odrestaurowanej w HD i z wykorzystaniem technologii 3D) zostaną wydane również w Stanach Zjednoczonych. W przeciwieństwie jednak do Europy, gdzie kompilacja zadebiutuje w wersji pudełkowej 19 listopada, będą one dostępne wyłącznie w formie cyfrowej w ofercie PlayStation Network. Pierwsza część – Prince of Persia: The Sands of Time – zadebiutowała tam już wczoraj. Jej cena ustalona została na poziomie 14,99 dolarów. Kolejne trafią do sprzedaży w grudniu.

Splinter Cell HD

Yves Guillemot potwierdził, że w niedalekiej przyszłości do sprzedaży trafi specjalna kompilacja gier z serii Splinter Cell. Nie ujawnił przy tym żadnych istotnych szczegółów. Wiadomo jedynie, że zostaną one poprawione pod kątem oprawy audiowizualnej (rozdzielczość HD). Spekuluje się, że w jej skład wejdą pierwsze trzy części cyklu.

Final Fantasy XIV

Firma Square Enix podjęła decyzję o kolejnym wydłużeniu okresu, w którym można testować darmowego triala pecetowej gry MMORPG Final Fantasy XIV (prace nad portem na PlayStation właśnie dobiegły końca – premiera w przyszłym roku). Tym razem osoby, które zdecydują się na stworzenie postaci przed 19 listopada będą mogły wcielać się w nią bez konieczności ponoszenia opłat przez 30 kolejnych dni. Japończycy chcą w ten sposób utrzymać liczbę graczy na odpowiednim poziomie, pozwalającym przeprowadzić zadowalające testy zmian i poprawek. Przypominamy, że FFXIV debiutowało we wrześniu i spotkało się z ostrą krytyką fanów gier sieciowych. Wytykali oni produkcji Square Enix kiepską mechanikę oraz masę niedoróbek.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Pac-Man Championship Edition DX

MotoGP 10/11 X360

MotoGP 10/11 PS3

Fable III: Understone Quest

ArmA II: Private Military Company

Shift 2: Unleashed PC

Shift 2: Unleashed X360

CSI: Fatal Conspiracy

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Black Ops - multiplayer Gramy!

Assassin's Creed: Brotherhood - Ascendance

Gramy w Assassin's Creed: Brotherhood Gramy!

MotoGP 10/11

gry