Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2010, 10:18

Ubisoft zapowiada Splinter Cell Trilogy na PlayStation 3

Zgodnie z oczekiwaniami i plotkami, jakimi byliśmy karmieni przez kilka ostatnich miesięcy, w przyszłym roku na sklepowe półki trafu trylogia Splinter Cell, składająca się z trzech pierwszych odsłon serii sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’egp.

Pomysł wydawania odświeżonych wersji gier znanych ze starszych platform na PlayStation 3, mimo licznych kontrowersji spotkał się ciepłym przyjęciem użytkowników konsoli Sony. Nie dziwi więc fakt, że światło dzienne ujrzały informacje na temat kolejnego zestawu. Zgodnie z oczekiwaniami i plotkami, jakimi byliśmy karmieni przez kilka ostatnich miesięcy, w przyszłym roku na sklepowe półki trafi trylogia Splinter Cell, składająca się z trzech pierwszych odsłon serii sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego.

W skład zestawu, za którego wydanie odpowiedzialna będzie firma Ubisoft, wejdzie Tom Clancy’s Splinter Cell, STom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow, a także uważana przez wielu za najlepszą odsłonę serii Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory. Wszystkie części zostaną oczywiście podrasowane pod kątem oprawy wizualnej, oferując możliwość toczenia rozgrywki w rozdzielczości HD. Można się również spodziewać, że gry wspierać będą tryb panoramiczny, dzięki czemu będą prezentować się porządnie na ekranach nowych telewizorów.

Splinter Cell Trilogy zadebiutuje na amerykańskim rynku 22 marca 2011 roku. W Europie zestaw pojawi się zapewne trzy dni później.

Ubisoft zapowiada Splinter Cell Trilogy na PlayStation 3 - ilustracja #1

Zapowiedź trylogii Splinter Cell rodzi oczywiście pytania, czy przypadkiem firma Ubisoft nie przygotowuje sobie terenu pod wydanie konwersji gry Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction, dostępnej dotąd wyłącznie na Xboksa 360 i PC (premiera w kwietniu bieżącego roku). Przedstawiciele francuskiej firmy co prawda nie zabrali głosu w tej sprawie, lecz zachodnie serwisy nie uciekają od spekulacji, twierdząc, że jest to całkiem prawdopodobny scenariusz. Nawet pomimo faktu, że swego czasu Ubisoft utwierdził nas w przekonaniu o ekskluzywności gry względem PC i X360.

Splinter Cell Trilogy to nie pierwsza tego typu publikacja zapowiedziana na PlayStation 3. Na rynku debiutowały już bowiem kompilacje starszych odsłon serii God of War, Sly Raccoon, a także Prince of Persia Trilogy. Przed dwoma dniami doczekaliśmy się z kolei zapowiedzi zestawu Tomb Raider Trilogy, w skład którego wejdą: Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary oraz Tomb Raider: Underworld. Zapewne w przyszłości światło dzienne ujrzą kolejne kompilacje (zapowiedziano już chociażby Team Ico Collection). Mówi się, że może się wśród nich znaleźć m.in. kolekcja gier z serii Mortal Kombat.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej