Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Prince of Persia: Trilogy (PS2)

Prince of Persia: Trilogy PS2

Prince of Persia: Trilogy jest specjalną kompilacją, wydaną z okazji trzeciej rocznicy triumfalnego powrotu do świata elektronicznej rozrywki cyklu Prince of Persia, którego korzenie sięgają końca lat osiemdziesiątych XX wieku.

Akcji | TPP | fantasy | platformówki 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Prince of Persia: Trilogy (PS2)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

27października2006

Prince of Persia: Trilogy jest specjalną kompilacją, wydaną z okazji trzeciej rocznicy triumfalnego powrotu do świata elektronicznej rozrywki cyklu Prince of Persia, którego korzenie sięgają końca lat osiemdziesiątych XX wieku. Niniejszy zestaw został udostępniony wyłącznie posiadaczom stacjonarnej konsoli PlayStation 2 i zawiera gry, wydane w latach 2003-2005 przez korporację Ubisoft Entertainment.

Zatem dzięki omawianemu pakietowi przeżywamy przygody tytułowego perskiego księcia, związane z legendarnymi Piaskami Czasu. W Prince of Persia: The Sands of Time poznajemy więc głównego bohatera, uczymy się manipulowania czasem, zgłębiamy tajniki walki etc. Z kolei w Prince of Persia: Warrior Within doświadczamy znacznie mroczniejszej atmosfery niż poprzednio, aby wreszcie w Prince of Persia: The Two Thrones ujrzeć interesujące rozdwojenie osobowości protagonisty.

Każdy element składowy Prince of Persia: Trilogy dostarcza mnóstwo emocjonującej zabawy w orientalnej otoczce. Nie brakuje biegania, skakania po platformach, szlachtowania mnóstwa nieprzyjaciół itp. Wszystko w szczegółowo dopracowanej oprawie wizualnej, renderowanej w czasie rzeczywistym przez wydajny silnik o nazwie JADE.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prince of Persia: Trilogy

16+

Wymagania sprzętowe Prince of Persia: Trilogy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nowa dwuwymiarowa odsłona serii Prince of Persia w produkcji?
Nowa dwuwymiarowa odsłona serii Prince of Persia w produkcji?

wiadomość17 kwietnia 2014

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Ubisoft pracuje w tej chwili nad kolejną odsłoną serii Prince of Persia. Gra w przeciwieństwie do poprzednich części cyklu ma zostać zrealizowana w dwóch wymiarach.

Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster
Fallout Tygodnia #3: Książę Blockbuster

wiadomość31 maja 2010

Pomimo, iż od lata dzieli nas jeszcze miesiąc - o czym nawet pogoda zdaje się nie zapominać - sezon na wakacyjne blockbustery trwa. Repertuar kin zdominowały wysokobudżetowe produkcje prosto z Hollywood. Wybuchy, pościgi, dynamiczne pojedynki, piękne kobiety i nagie torsy... amatorzy niezobowiązującej rozrywki, coli i popcornu mogą zacierać ręce i szturmem uderzać do kin.

Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia
Pierwszy zwiastun filmowego Prince of Persia

wiadomość3 listopada 2009

W sieci pojawił się dwuipółminutowy zwiastun filmu Prince of Persia: The Sands of Time, opartego na motywach świetnej gry pod tym samym tytułem. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, powracają nadzieje odnośnie poziomu adaptacji oraz zachowania klimatu serii Prince of Persia, która towarzyszy graczom 20 lat. Czy tym razem uda się zachować chociaż część klimatu gier?

Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku
Nowy Prince of Persia zostanie ujawniony w przyszłym roku

wiadomość2 listopada 2009

Według doniesień serwisu Neoseeker firma Ubisoft ma w planach kolejną odsłonę Prince of Persia, co oczywiście wielkim zaskoczeniem nie jest. Wygląda na to, że francuski wydawca przedstawi światu następną część sagi w pierwszej połowie przyszłego roku. Informację podano na pokazie zwiastuna filmowej adaptacji serii opartej na podstawie Prince of Persia: Piaski Czasu.

Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?
Nadchodzi Prince of Persia The Forgotten Sands?

wiadomość8 października 2009

Jordan Mechner, twórca wielkiego hitu Prince of Persia: The Sands of Time, najwidoczniej ponownie podejmie próbę ujęcia graczy za serce. Po blisko sześciu latach milczenia, Mechner zdecydował się bowiem na rejestrację nowego znaku towarowego. Z jego opisu zamieszczonego na stronach amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że będziemy mieć do czynienia z kolejną grą z cyklu PoP.