Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka Tiger Woods PGA Tour 14 (X360)
OkładkaTiger Woods PGA Tour 14 (X360)

Tiger Woods PGA Tour 14

Kolejna odsłona popularnej symulacji golfa wyprodukowana przez studio EA Tiburon. Tytuł umożliwia wcielenie się w największe sławy tej dyscypliny sportowej i rozgrywki na najpopularniejszych polach golfowych.

Sportowe | golf

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA Tour 14 Premiera

26mar2013

X360 PS3

Tiger Woods PGA Tour 14 to szesnasta odsłona popularnego cyklu symulacji golfowych. Tytuł wyprodukowany został przez deweloperów z EA Tiburon, które odpowiedzialne jest za powstanie siedmiu wcześniejszych gier z tej serii (od Tiger Woods PGA Tour 2007).

Wiodącym motywem Tiger Woods PGA Tour 14 jest konfrontacja golfowych legend i nowego pokolenia zawodników. Gracze mają więc okazję wcielić się w Tigera Woodsa, żywą legendę tego sportu – Arnolda Palmera (95 zwycięstw w profesjonalnych turniejach golfowych), a także utalentowanych „młodzików” - Keegana Bradley'a, Buda Cauley'a oraz Lexi Thompson. Ponadto umożliwiono zabawę żeńskimi zawodniczkami, ze względu na pozyskanie licencji Ladies Professional Golf Association. Niestety liczba kobiet zamyka się w pięciu paniach, wśród których znajdziemy gwiazdę ligi LPGA - Stacy Lewis.

Jedną z nowości tej odsłony jest tryb Legends of the Majors, w którym gracz ma możliwość pokierowania takimi sławami golfa jak Seve Ballesteros czy Jack Nicklaus. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii serii, można rozgrywać historyczne mecze w ramach Masters Tournament, US Open, Open Championship i PGA Championship.

Zmagania toczą się na 20 światowej sławy polach golfowych, których wygląd i ukształtowanie zostały starannie odwzorowane na podstawie zdjęć oraz pomiarów techniką laserową. Wśród dostępnych miejsc znajdziemy: Augusta National Golf Club, Old Course, Pinehurst No. 2 Restored, a także Stadium Course.

Kolejną nowością Tiger Woods PGA Tour 14 jest możliwość rozgrywania spotkań o różnych porach dnia i nocy, w zmiennych warunkach pogodowych. Zabawa po zajściu słońca odbywa się przy pomocy specjalnych, świecących w ciemnościach piłeczek. System umożliwia własnoręczne ustalanie godziny spotkania.

Tytuł pozwala na zakładanie własnych klubów, które mogą składać się ze 100 osób. Dzięki temu da się organizować wewnętrzne turnieje, śledzić statystyki, prowadzić dyskusję na czacie i nie tylko.

Gra umożliwia rozgrywki przez sieć, w których uczestniczyć może do 24 zawodników. System sterowania pozwala na zabawę z wykorzystaniem kontrolerów ruchowych. Dzięki temu gracze mogą zwiększyć poziom realizmu, samemu wykonując zamach i nadając kierunek lotu piłeczce.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Tiger Woods PGA Tour 14 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
PS3
X360